SON DAKİKA!

Kümbet Avrupa da Marka Oldu

Ihsan Incekara

NRW Almanya dan Bildiriyor;

 

Almanya da yasayan gurbetçilerimiz yaptiklari organizasyonlar ile memleket hasretini dindirmek için büyük çaba sarfediyorlar.

Bunlara en son örnek Dortmund yakinlarinda küçük bir kasaba olan ve agirlikli olarak Giresunlu hemserilerimizin yasadigi Werdohl de bu yil 4.cüsü gerçeklestirilen Kümbet senlikleri oldu.

Werdohl Alten Muhle stadyumunda gereklestirilen senliklere Dortmunt ve yakinlarinda ikamet eden özellikle genç hemserilerimizin akin etti.

 

Uzun yillardir Avrupa da cemiyet hayatinin içinde olan ve özellikle kurduklari dernekler ile gençlerin kültür ve adetlerini unutturmamak için büyük gayret sarfeden Avrupada Giresun dernekçiliginin marka isimleri Werdohl Giresunlular Dernegi Kurucu Baskani Adem Çetin ve eski baskanlari Muzaffer Uzunoglu ile Muammer Dönmez,  bu güzel organizasyona katilarak Werdohl de yasayan ve organizasyona büyük emekler sarfeden heyeti yanliz birakmadilar.

 

4.cü Kümbet senliklerine Werdohl Belediye Baskani Siengfried Griebsch, Yurtdisinda Giresun Dernegi Baskani Ali Hamurcuoglu, Yurtdisinda Giresun Dernegi Baskan Yardimcilari Izzet Tahtaci ve Nazmi Durmus, Yurtdisinda Giresun Dernegi Genel Sekreteri Baris Gül, Yurtdisinda Giresun Dernegi Basin Sözcüsü Onur Dönmez, Yurtdisinda Giresun Dernegi Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Aksu, Sabri Cömert, Selami Akdemir Ayni Zamanda Gazetemiz NRW sorumlusu da olan Ihsan Incekara, Isadamlari Ergin ve Engin Baytemur, Usta Otomotiv Mehmet Usta, Dentallabor-Çelik Enver Çelik, Dönmez Reisen Muammer Dönmez, Hak Marketler Zinciri  Ali Kayis, Radyo Giresun Ilhan Apaydin katildilar.

 


 

Senligin basinda katilimcilara hitaben bir konusma yapan Werdohl Giresunlular Dernek Baskani Atif Özer bir proje olarak baslayan Kümbet Senliklerinin artik Almanya da bir marka oldugunu bu basarida beraberliklerini saglayan yönetim kurulundaki arkadaslarinin çok büyük emekleri oldugunu vurguladi.

 

Bu sene ilk defa Yurtdisinda Giresun Dernegi ile ortak organizasyon karari aldiklarini da hatirlatan baskan Özer bu birlikteligi dogurdugu güç iste ortadadir bizlere bu gücün dogmasini saglayan degerli baskanim ve kadim dostum Ali Hamurcuoglu na br kez daha sizlerin huzurunda tesekkür ediyorum seklinde konustu.

 

Geçen yil bizleri gelerek onurlandiran Gurbetçi Giresun Gazetesi Sahibi Sayin Ethem Bakar bu yil islerinin yogunlugu nedeniyle aramizda degiller kendilerinede bizlere verdigi büyük destekten dolayi çok tesekkür ediyorum allah kendisinden razi olsun dedi.

 

Sözlerine bizim bir hedefimiz vardi gençlerimize kültürlerini ve ananelerini unutturmamak iste biz onu basardik burda aramizda bulunan hemserilerimizin nerdeyse tamamina yakini gençtir iste hedefimize ulastigimizin göstergesi diyerek sölzlerini tamamladi.

 

Daha sonra mikrofona davet edilen Yurtdisinda Giresun dernegi baskani Ali Hamurcuoglu ise gelinen noktada birlik ve beraberligin çok verimli sonuçlari olmustur insallah bundan böyle senliklerde Werdohl gecelerde ise Yurtdisinda Giresun Avrupa da Giresun cemiyet hayainda söz sahibi olmustur. Gençlerin aramizda olmasi ve bu güzel etkinlige katilmasi emeklerimizin bosa gitmemis oldugunun göstergesidir. Bu güzel günlerin en büyük destekçilerinden olan Gurbetçi Giresun Gazetesi ve onun degerli sahibi Ethem Bakar beyinde sizlere selamini getirdim diyerek sözlerini tamamladi.

 


 


 


 


 

Avrupada Giresun Dernekçiliginin efsane isimlerini bir araya getiren selik te yok yoktu.

 


 

Gazetemizin NRW temsilcisi Ihsan Incekara orkestra sefi gibi herkesi nerdeyse yönetti.

 


 

Müzik adina herseyi yapanlardan biri Hüseyin Coskun du.

 


 


 

Bir süprizde Derelili hemserimiz Erdal Güvendi yaparak senlik alanina geldi ve hemserilerini yanliz birakmadi.

 


 


 

Ömercan Werdohl de söyledigi birbirinden güzel parçalar ile alani dolduran gençleri mest etti. Adeta yeri yerinden oynatan Ömercan sahnenin hakkini verenlerdendi.

 


 

Güler Öztürk söyledigi Giresun türküleri ile sahneyi dolduran gençleri oynatti.

 

4. Kümbet Senligi Fotograflari;

 


 

Ayni zamanda futbol turnuvasida yapilan senliklerde futbol adina katilimda yüksekti.

 


 


 


 


 

Agalik yarisida büyük bir çekismeye sahne oldu Hak Marketleri sahibi Ali Kayis 1.300 Euro ya agaligi aldi.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.