SON DAKİKA!

LÜTFİ BAYRAKTAR İNCİLERİ DEVAM EDİYOR

Fındık Tarım Satış Kooparaifler Birliği (FKB) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar 6 yıldır üreticiye borcunu ödemediği halde, bu yıl aldığı peşin Fındığın 2 bin tonu aştığını açıkladı.

FKB Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ın yaptığı pişkin açıklamalara bir yenisi eklendi; Basına gönderilen açıklamada Fiskobirlik’in 2013 yılı peşin fındık alımının 2 bin tonu geçtiği hedefin 5 bin ton fındık alımı olduğu açıklandı.

Yönetime geldiği günden bu yana Fiskobirliğin bir çok gayri menkulünü haraç mezat satan, yıllar önce aldığı fındığın parasını sattığı bu mallara rağmen hala ödemeyen 2013 yılında bu borçlarına rağmen üreticinin parası ile peşin Fındık piyasasına giren Lütfi Bayraktar’ın açıklamalarına tepki yağdı.

İşte Lütfi Bayraktar’ın o açıklamalarından bir bölüm;  “Amacımız piyasada üreticilerimiz için bir alternatif oluşturmaktı. Bunu da başardığımızı görüyoruz. Bugüne kadar alınan yaklaşık 2 bin tonun üzerinde bir ürün vardır. Bu alımlardan üreticilerimize borcumuz bulunmamaktadır. Alımlarımız gayet iyi gitmektedir.”

Lütfi Bayraktar, kooperatifler bazında bir değerlendirme yapılacak olursa Düzce, Kocaali, Trabzon, Ordu ve Giresun kooperatiflerinin iyi alım yapabildiğini söyledi. Hedefin 5 bin tona ulaşabilmek olduğunu belirten Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün itibarıyla Giresun kalite fındık 6.80 TL’den peşin alım yapılmaktadır. Şunu bir kez daha gördük ki Fiskobirlik ayağa kalmakta ve daha da iyi duruma gelecektir. Ancak üreticilerimiz başta olmak üzere Sivil Toplum Örgütleri, siyasi partiler mutlaka Fiskobirlik’e destek vermesi gerekmektedir. Çünkü bu kurum hepimizin. Bu kurum yaşarsa piyasada istikrar olur. İstikrar olursa da üreticiye katkı sağlanır. Yoksa kısır çekişmeler, geçmişte ‘sen onu yaptın, ben bunu yaptım’ gibi kavgalar bu kuruma katkı sağlamaz. Ben buradan üreticilerimize güvenle ilgili, parayı alma ile ilgili bir sıkıntı olmadığını duyurmak istiyorum. Üreticimizin kendisi için, Türk fındığı için bu kuruma sahip çıkması gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.