SON DAKİKA!

MEHMET MENKİ DEMİR’İ KONUŞTURUYOR

Giresun’un Espiye ilçesinde inşaat ustası Mehmet Menki inşaat demirini kendi geliştirdiği yöntemle kolay bir şekilde bükmeyi başardı.

20 yıldır inşaatlarda usta olarak çalıştığını belirten Mehmet Menki (45), inşaatlarda kullandığı köşe direklerdeki demirleri kendi geliştirdiği düzenekle kolay bir şekilde büktüğünü söyledi.

Mehmet Menki, inşaatlarda yuvarlak kolon direklerde demirleri kullanmak, için kendi geliştirdiği yöntemle, hiç sıkıntı çekmeden demirleri yuvarlak yaparak, inşaatlarda kullandığını kaydetti.

Mehmet Menki, inşaatlarda kullanacağı yuvarlak demirleri, bir ağaç gövdesine takarak ve kol ile çevirerek, kısa sürede demirleri yuvarlak hale getirdiğini, bu sayede inşaatlarda yuvarlak kolonlarda, yuvarlak demir sıkıntına son verdiğini belirtti.

İnşaat Ustası Mehmet Menki, “Yuvarlak kalasa bir kol çakarak, kösre (Bileme Taşı) çevirir gibi çevirince, demiri çember haline getirerek, es yuvarlak Edre olmasını sağlıyoruz. Bu şekilde demir daha kolay yapılıyor. Artık geliştirdiğimiz yeni sistem sayesinde demiri yuvarlak yapmak için saatlerce uğraşmıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.