SON DAKİKA!

KARİYERİNİZDE DOĞRU HAMLE KONFERANSI

Giresun Üniversitesi ve Türkiye İş Kurumu Giresun İl Müdürlüğü tarafından “Kariyerinizde doğru hamle” konulu konferans düzenlendi.

Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi’nde düzenlenen konferansta konuşan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, üniversite gençliğine başarılı olmanın sırlarını anlattı. Üniversitelilere kendilerini güzel ifade etmelerini, dost kazanmalarını, abartıdan kaçmalarını ve sabretmelerini tavsiye eden Vali Dursun Ali Şahin “Her şeyden önce bir işe başlamak için kendini güzel ifade etmen gerekir. Bunun yolu da çok okumaktan geçer. İyi okumak gerekir ve birbirinizle lüzumsuz şeyleri konuşacağınıza güzel şeyleri paylaşmalısınız. Dost kazanın. Dost kazanmanın yolu bir merhabadan geçmektedir. Ancak doğru dost güzelken, kötü dost seni kötü yola götürüyorsa yalnız kalmak daha iyidir. Bir de başarı sabrın arkasına gizlenmiştir. Birkaç denemede başarısız oldum diye düşünmemek, üzülmemek gerekir. Aksine daha azimli ve gayretli olunmalıdır. Başarılı olmanın bir başka kuralı da doğru olacaksın, abartıdan kaçacaksın” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, İŞKUR Giresun İl Müdürü Mustafa Sarı ve beraberindekiler çeşitli firmalar tarafından açılan stantları gezdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.