Uncategorized

Milletvekili Yalçin, Havaalanini Basbakan a Sordu

Yalçin, Basbakan Recep Tayyip Erdogan tarafindan cevaplanmasi istemiyle Meclis Basbakanligi na sundugu soru önergesinde, Basbakan in 2007 yilinda Ordu ve Giresunlulara vermis oldugu sözü hatirlatarak, iktidari samimi olmaya davet etti.


Ridvan Yalçin, soru önergesinde, “2007 seçimlerinde önce ziyaret ettiginiz ilimizdeki konusmalarinizda (OR-GI) Ordu – Giresun havaalanin etüt çalismalarinizi samimiyetle yürüttügünüzü ifade etmistiniz. Basta il disinda yasayan yüz binlerce insani olmak üzere, Ordu ve Giresun halkinda heyecan uyandiran bu konusmaniz, milletvekilleriniz ve bakanlariniz tarafindan da ilk isimiz OR-GI havaalani seklinde propagandaya dönüstürülmüs, önemli sivil toplum kuruluslari bu müjdeli haber için tam sayfa tesekkür ilanlari yayimlamistir. Ne var ki aradan geçen iki yili askin süre sonunda ciddi hiçbir adimin atilmadigi, 2010 yili yatirim programinda da OR-GI havaalani ile ilgili bir husus yer almamistir.” dedi.


Yalçin, Ordu ve Giresun un 40 yillik hayali olan havaalani konusunda partinin, milletvekillerinin, tasra teskilatlarinin ve diger birimlerinin kamuoyu nezdinde bir inandiriciligi kalmadigini savundu. Bu nedenle yüzbinlerce Ordu ve Giresunlunun hükümet adina bizzat Basbakan in agzindan duymak istedigini kaydeden Yalçin, “Bütün Ordu ve Giresunlular adina soruyorum. Samimiyetle sürdürdügünüzü belirttiginiz havaalani etüt çalismasi iki yildir bitmemis midir? Ordu ve Giresun a havaalani sözünüz geçerligini sürdürmekte midir? Sürdürüyorsa ne zaman baslatilacaktir? Iki ilin bir hava alani hakki degil midir? Bu hak Ordu ve Giresun da yerel seçimleri kaybetmis olmaniz sebebiyle mi görmezden gelinmektedir?” ifadeleri ile bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.