Uncategorized

Üvey Evlat Muamelesi Görmek Istemiyoruz

Tirebolu, Görele, Eynesil, Besikdüzü, Vakfikebir gibi ilçelerin limanlarinda hala eksiklerin bulundugunu söyleyen balikçi kooperatifleri, kendilerine sahip çikilmasini istedi. Besikdüzü Su Ürünleri Kooperatifi Baskani Rahmettin Namli, “Yaptigimiz incelemelerde balikçi barinagimizda gözle görülür bir islem olmadigini gördük. Oysaki Rize den Artvin e, Rize den Trabzon a kadar olan barinaklarda yani Rize nin sagindaki, solundaki limanlar ve balikçi barinaklari devlet destegiyle mükemmel yapilmis. Bizim balikçi barinaklarimiz ise gecekondu mahallesine benziyor.” dedi.


Görele Su Ürünleri Kooperatifi Baskani Ibrahim Mimiroglu da konuyla ilgili su degerlendirmelerde bulundu: “Biz bu iste yetki kimdedir, onu aramiyoruz, fakat burada bir gerçek var ki Rize bu isi kendi kaynaklariyla yapmamistir. Biz de ayni sekilde bize destek olunmasini istiyoruz. Çok sey istemiyoruz, biz de bu ülkeye arti katma deger katiyorsak bu ülkenin nimetlerinden istifade etmek istiyoruz.” diye konustu.


Geçimini balikçilikla saglayan balikçilar da düsüncelerini su sekilde dile getirdi: “Barinaklarimizin AB standartlarina getirilmesi için gereginin yapilmasini istiyoruz. Gerekirse bizi borçlandirsinlar, bu paralari biz devlete geri ödeyelim. Devlet birçok esnafa kredi veriyor, bize de bu sekilde destek çikilsin.”


Kendi balikçi barinaklarini gezdirdikten sonra Rize Limani nin ve balikçi barinaklarinin resmini gösteren Baskan Mimiroglu, yorum yapmak istemedigini barinaklara bakan kimsenin ne demek istediginin anlayacagini söyledi. Mimiroglu, “Karadeniz sahil yolu geçerken sahildeki bütün eski yapilar yikildi. Yerine yenisi yapilacak diye bekledik durduk, fakat yillardir bir gelisme olmadi. Yeni yapilan sahil yolundan geçen bir Avrupali demez mi ki yol için bu kadar masrafi yapanlar yoldan geçenin göz zevkini bile bozacak bir çirkinligi neden ortadan kaldirmamislar diye. Yetkililere sesleniyorum; Giresun u kaybeden AK Parti tekrar nasil kazanirim diye iyi düsünsün. Giresun cezalandirilacagina gönlü alinsin.” diye seslendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.