YAĞLIDERE

MUHTAR NİKAHI KENDİNE KIYDI

Giresun’un Yağlıdere İlçesinde Nüfus Müdürlüğü tarafından başlatılan nikahsız aileleri nikah kampanyası kapsamında 25 yıldır nikahsız evli olan Yazlık Köyü Muhtarı Osman Yılmaz(73) işe ilk kendi nikahını yaparak başladı.

Yağlıdere ilçesi Yazlık köyü Muhtarı Osman Yılmaz (73) imam nikahlı eşi Hava Boz’a 25 yıl aradan sonra resmi nikah kıydı.

İlçe Nüfus Müdürlüğü salonunda düzenlenen törenle resmi nikahları kıyılan Yılmaz ve Boz, nikahın ardından aynı soyadını taşımanın mutluluğunu yaşadı.

Muhtar Osman Yılmaz, eşi ile yıllardır çok mutlu bir evlilik yaşadıklarını ve resmi nikahın mutluluklarını ikiye katladığını söyledi.

Yıllar sonra yeniden damat olmanın kendisine ayrı bir mutluluk yaşattığını dile getiren Osman Yılmaz, “Resmi nikahsız olmanın kıymetinin olmadığını düşünerek bu işi resmileştirmek istedim. Allah bu mutluluğunu bütün gençlerimize göstersin. Eşim artık benim soyadımı taşıyacak” dedi.

Hava Boz ise 25 yıldır resmi nikah kıymanın kendilerine bir türlü nasip olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Kısmet bugüneymiş. Yıllar sonra eşimin soyadını alacağım için çok mutluyum. Geç de olsa evliliğimizi resmileştirmek çok güzel. Allah her genç kıza bu güzelliği görmeyi nasip etsin.”

Yağlıdere İlçe Nüfus Müdürü Yusuf Mercan da, köylerde evlenmeden yaşayan insanların tespiti için muhtarlardan yardım isterken Yazlık köyü muhtarı Yılmaz’ın böyle bir sorunu olduğunu tespit ettiklerini ifade ederek, “Muhtarımız 25 yıldır beraber yaşadığı eşiyle resmi nikah kıydırdı. Bizler de çok mutluyuz. Resmi nikah çok önemli. Hava hanımın eşi vefat etmiş olsaydı dul maaşı bile alamayacaktı. Kayıtlarda bekar görünüyordu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.