SON DAKİKA!

Murat Çitlak a Annesi Seslendi Nerdesin? Oglum

Çocugunun basina bir sey gelmesinden endiselenen anne Emine Çitlak, Murat ne olursun dön gel. Seni çok özledik. diyerek göz yasi döktü.


Türkiye de kayip çocuklar haberinin arttigi son zamanlarda bir kayip haberi de Bayrampasa dan geldi.

 

Iddiaya göre Murat Çitlak, 2 buçuk yil önce memleketi Giresun dan Istanbul a geldi. Kocatepe Mahallesi nde dayisinin evinde kalmaya baslayan Çitlak, Subat ayinin ilk haftasinda bir sabah Zeytinburnu nda arkadasima gidiyorum diyerek evden çikti. O tarihten bu yana kendisinden haber alinamayan Murat için ailesi savciliga ve emniyet ekiplerine bilgi verdi. Yaklasik 3 aydir hiçbir yerde Murat in izine rastlanmadi. Babasinin rahatsiz oldugunu söyleyen anne Emine Çitlak çocugunun basina olumsuz bir sey gelmesinden endiseleniyor. Her geçen gün üzüntüsünün biraz daha arttigini anlatan anne Çitlak, Murat, Istanbul a geleli iki buçuk yil oldu. Bu süre içinde dayisi ile birlikte kaldi. Subat in ilk haftasindan beri kendisinden haber alamiyoruz. Evden ise gidiyorum diye çikmis. Yengesine elbiselerini hazirlatmis. Zeytinburnu na arkadasimda kalacagini söylemis. Yengesi de annenden izin aldin mi? diye sormus o da evet demis. diye konustu.
Polise ve savciliga bilgi verdiklerini belirten anne Çitlak, Hiçbir yerde izine rastlanilmadi. En son telefonla görüstügünüzde bana para gönderdigini söylemisti. Kiz kardesi dershaneye gidiyordu. Babasi da rahatsiz oldugu için biraz para göndermis bize. Müsait olmadigini söyleyerek telefonu kapatmisti. ifadelerini kullandi.

 

Göz yaslari içinde ogluna seslenen anne Çitlak kameraya dönerek sunlari söyledi: Murat! Evin bir oglusun bizi düsünüyorsan dön gel. Senin yüzünden aklimi bile toparlayamiyorum. Sen evin tek ogluydun seni ne hallerle büyüttüm. Görenler bilenler bize yardim etsin Allah rizasi için bize yardim etsin. Nerdeysen dön gel, senin böyle bir sey yapacagini hiç düsünmemistim kiz kardesini hiç mi düsünmüyorsun. Seni düsünmekten sinavlarina bile hazirlanamadi. Sen bizi özlemedin ama biz seni çok özledik.

Kayip gencin teyzesi Ayse Temür ise, Dayisi ile birlikte kaliyordu, yengesine bir arkadasina gidecegini söyleyerek evden çikmis, bir daha dönmemis. Annesinin haberi oldugunu söylemisti ama annesini aradik haberinin olmadigini söyledi. Is yerindeki arkadaslari uzun süredir ise gelmedigini söyledi. Cep telefonlarini aradik kapaliydi. Polise savciliga verdik hiçbir cevap alamadik. Çok güzeldi akilli bir çocuktu isten çikinca kafeteryada garsonluk yapiyordu, basina bir sey geldiginden endiseleniyoruz. seklinde konustu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.