SON DAKİKA!
nadiryapsakaloglu2011

NADİR YAPSAKALOĞLU VEFAT ETTİ

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinden geçtiğimiz Ekim ayında emekli olan Tirebolulu hemşehrimiz Nadir Yapsakaloğlu, Ankara’da yaşamını yitirdi.

Geçtiğimiz yıl Ankara’da kolon kanseri nedeniyle ameliyat olan Nadir Yapsakaloğlu, sağlık sorunları düzelmeyince Ekim ayında emekliye ayrılmıştı.

Aynı zamanda Antalya Giresunlular Dernek Başkanlığı görevini de yürüten Yapsakaloğlu, yaklaşık 1 yıldır Ankara’da Onkoloji Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

Bugün saat 11:30’da 61 yaşında hayatını kaybeden Yapsakaloğlu için yarın Tirebolu’da Cintaşı Camii’nde öğle namazına mütakiben cenaze töreni düzenlenecek.

Nadiroğlu’nun cenazesi, Tirebolu’nun Kovanpınar Köyü Pazaryeri mevkiinde geçen yıl kaybettiği annesinin yanında toprağa verilecek.

VASİYET GİBİ AÇIKLAMA

Yapsakaloğlu, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinden emekliye ayrılırken geride kalanlara uzun yıllar unutulmayacak şu açıklamayı yapmıştı;

“Ameliyatım nedeniyle uzun bir aradan sonra yeniden görevime başladım. Ancak doktorum artık çalışma dedi ve ben de onu dinlemeye karar verdim. Resmen görevde olmayacağım ama son nefesime kadar hep sporun ve sporcunun yanında olacağım. Siz çocuklar ileride benim ve diğer büyüklerinizin makamlarına geçeceksiniz. Her zaman güzel hatırlanacak işler yapın. Annenize, babanıza, milletinize layık olun. Siz velilere de çocuklarınıza spor yaptırdığınız için teşekkür ediyorum” demişti.

GİRESUN’DA DA GÖREV YAPTI

1950 yılında Tirebolu’da doğan Nadir Yapsakaloğlu, ilk ve orta öğrenimini Giresun’da ve yüksek öğrenimini ise Ankara’da tamamladı.

Öğrencilik yıllarında Ankara Giresun Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Ankara Talebe Yurdu Müdürlüğü görevini yürüten Nadir Yapsakaloğlu, 1984 yılında SSK Giresun Müdür Yardımcılığı görevini sürdürürken Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine getirildi.

Yapsakaloğlu Giresun’da görev yaptığı yıllarda başarılı hizmetlere imza atmıştı. Uluslar arası müsabakaların Giresun’da yapılması için zemin hazırlamış bunda başarılı da olmuştu. Giresun’dan sonra 11 yıl Nevşehir’de ve 7 yıldır ise Antalya’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini başarlı bir şekilde yürüten ve sağlık sorunları nedeniyle emekli olan Nadir Yapsakaloğlu, ayni zamanda Antalya Giresunlular Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyordu.

Nadir Yapsakaloğlu, Nurşen Yapsakaloğlu ile evli ve Sibel, Sercan adında iki kız babası idi.

Haber: Mehmet Akif Üçüncü / Yeni Tirebolu.com Ankara Temsilcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.