SON DAKİKA!
giresunmuftusunecatiakkus

NECATİ AKKUŞ AÇIKLAMA YAPTI

Giresun Müftüsü Necati Akkuş dün gazetelerde yer alan Atapark projesi hakkındaki yorumu için basın açıklaması göndermiş. Sayın Müftü biz anladık kendinizi yormayın.

giresunmuftuakkus

Meğer sayın müftü cemaatin isteklerini söylemek için belediye başkanına ziyarete gitmiş fakat belediyenin resmi sitesi sayın müftünün sözlerini yanlış anlamış! olmaz bu kadar dedirtecek bu habere yorum katmadan yayınlıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya yaptığı ziyarette, Atapark konusunda yaptığı açıklama belediyenin sitesinde yeralan İl Müftüsü Necati Akkuş, ‘Belediye ziyaretimiz yanlış mütalaa ve anlamalara sebebiyet verecek şekilde yayınlandı’ dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Akkuş, Başkan Aksu’yu, Atapark içinde bulunan Hacımiktat Cami ile ilgili ziyaret ettiğini belirterek, “cemaatin kıble ile ilgili talebini ilettiğini’ söyledi.

AKKUŞ HANGİ SÖZLERİNİ YALANLADI?

Necati Akkuş’un ziyareti ile ilgili belediye sitesinde yayımlanan haber basın yayın organlarınca kullanılmıştı. Haberde Akkuş’un Atapark ile ilgili sözleri şöyle yansıtılmıştı: “Burada yapmış olduğunuz proje sayesinde hem Hacı Miktad Camimizin çevresi genişlemiş oldu hem de camimizin güzelliği ortaya çıktı. Kalabalık bir cemaate sahip olan camimiz için bir alan açılmış oldu. Ben başarılı çalışmalarınızın devamını diliyor, yapmış olduğunuz çalışmalar için teşekkür ediyorum.”

1 Yorum

  1. Yazık sn müftü daha evvel bir kaç kez Giresun’dan sürülmüştü. keşke sözlerindeki samimiyetine devam etseydi.Sürülsede bir din adamı sözünden dönmez hemde söyledikleri tamamen doğru şeyler. hem ayıp hemde yazık olmuş Müftü mevkiinde birine yakışmamış…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.