SON DAKİKA!

NECATİ TIĞLI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAM MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, 30 ağustos zafer bayramının 96.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Giresun Milletvekili Necati Tığlı, ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzun Türk milletini özgürlüğe kavuşturan altın bir sayfa olduğuna dikkat çekti. 30 Ağustos günü aziz milletimiz ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek çıktığı yolda hedefine ulaşmış, bu topraklarda yaşayan insanların asla tutsak yaşamayacağını bütün dünyaya göstermiştir” diyen CHP milletvekili Tığlı, yayımladığı mesajında, ” Bu zafer ile halkımızın yaktığı adalet ışığı daha mazlum milletlerin de tutsaklık zincirlerini kırarak özgürlüğe kavuşmasına ilham vermiştir” ifadelerini kullandı.

Giresun Milletvekili Necati Tığlı açıklamasının devamında, şunları kaydetti.
Milli mücadelenin en kritik savaşlarından birisi olan ve 30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle sonuçlanan “Başkomutanlık Meydan Muharebesi” bir ulusun bir başkomutanın emperyalizme karşı yaptığı Kurtuluş Savaşı mücadelesinin madalyasıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramının 96.yılını kutluyor, dünya tarihine geçen bu mücadelenin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum.dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.