SON DAKİKA!

NECATİ TIĞLI TRABZON TOPLANTISI İKTİDAR YÜRÜYÜŞ BAŞLANGICI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Necati Tığlı “ 81 il başkanlarımızın, Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde gerçekleştirdiği Trabzon buluşması bir iktidar yürüyüşüdür” dedi.

CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, hafta sonu yapılan Trabzon toplantısına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Ülkemizin ve bölgemizin sorunları masaya yatırıldı. KHK’larla yapılan uygulamalardan, anayasa çalışmalarına, başkanlık sisteminden bölgemiz ekonomisinin can damarları fındık ve çaya kadar her şey konuşuldu” ifadelerini kullandı. Trabzon buluşmasına il başkanlarının yanı sıra, milletvekillerinin, il genel meclisi üyelerinin ve STK temsilcilerinin de katıldığının altını çizen Tığlı, ana muhalefet partisi olarak daha etkin çalışma yapmaya yönelik kararlar aldıklarını dile getirerek şunları aktardı:

DAHA ETKİN MUHALEFET YAPACAĞIZ

“Trabzon buluşması gerçekten de çok yararlı geçti. Ülkemiz bir çıkmazın içinde ve bizler en doğru çıkış yolunu bulmaya, halkımıza sunmaya çalışıyoruz. Ülkemizin zaten sorunları çoktu, bu sorunlar 15 Temmuz darbe yaşanan darbe girişimiyle daha da çoğaldı. İşsizlik arttı. Baskılar, korkular arttı. Kanun Hükmünde Kararnamelerle antidemokratik uygulamaların yapıldığını da görmekteyiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu toplantının başında basına yaptığı açıklamada tüm gelişmeleri ve çözüm yollarını kamuoyuna açıkladı. CHP Türkiye’nin en köklü partidir, Devletin kuruluşuna, inşasına öncülük etmiş, çok önemli roller oynamış ve oynama potansiyeli en yüksek partidir. Bu görev ve sorumluluğumuzun bilinciyle daha etkin muhalefet yaparak, halkımızı huzura, barışa kavuşturmanın mücadelesini vermeye artan hızımızla devam edeceğiz.

FINDIK VE ÇAYA DEVLET POLİTİKASI ŞART

CHP Giresun İl Başkanı Necati tığlı, bölge ekonomisinin can damarı olan fındık ve çaya devletin duyarlı olması gerekliliğini de belirterek “Genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun da vurguladığı gibi, fındık ve çay bu bölgenin öncelikli geçim kaynağıdır. Üreticinin yaşam biçimidir. İki ürün de bu bölge için stratejiktir iki üründür. Eğer devlet bu ürünleri stratejik ürün olarak kabul etmezse bu iki üründen beklenen geliri bölge halkı alamaz ve göç verir” dedi. Tığlı, “Fındık fiyatını Türkiye’nin belirlemesi lazım. Dünya fındık borsası da artık ülkemizde olmalıdır” diyerek de açıklamasını “ Kısacası devlet fındık ve çay konusunda duyarlı olmalı, bir devlet politikası oluşturmalıdır. Bölgemizin ekonomisi bu iki ürüne bağlıdır, duyarsız kalınırsa bölge ekonomisinin çökeceği bir gerçektir” şeklinde tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.