SON DAKİKA!

NİHAT GENÇ GİRESUN HALKI İLE BULUŞTU

Türkiye’nin muhalif kalemi Nihat Genç Giresun halkı ile imza gününde buluştu.

nihatgencgiresunkitap

Giresun Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri kapsamında açılan Giresun Kitap Fuarı’na Onur Konuğu olarak katılan Nihat Genç’in söyleşisi ve imza günü yoğun ilgi gördü.

Giresunlu Genç Yazar Caner Tek’in imza törenin ardından fuara katılan Genç yaptığı söyleşide Türkiye’nin sorunlarını dile getirdi. Ülkenin bir çok konuda kanayan yarası bulunduğunu dile getiren Genç, verimli toprakların ürünlerinden faydalanılamadığını ve ülke olarak tembel bir toplum haline dönüşüldüğünü ifade etti.

Fuarda katılımcıların sorularını da yanıtlayan Nihat Genç daha sonra okurlarının kitaplarını imzaladı. Usta Kalem Genç burada, Giresun’da gördüğü ilgiden, bir Doğu Karadenizli olarak kendi hemşerileri ile birlikte olmaktan ve kendi topraklarının havasını solumaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyerek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Nihat Genç’in konuşmasının ardından Giresun Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, Genç’e çiçek ve “Fındık başımızın tacı” heykeli armağan etti.

Tökez burada yaptığı konuşmada, “Bu ülkenin fındığa vefa borcu vardır. Her yıl reklam yapmadan ülkemize büyük bir gelir kazandırmaktadır. Giresun’un baş tacıdır. Ben her fırsatta fındığı ve fındığa gösterilmesi gereken ilgiyi dile getiren sayın yazarımıza bu “fındık başımızın tacı heykelciği”ni tüm Giresun halkı adına takdim ediyorum.” dedi.

Katılımcılarla birer hatıra fotoğrafı da çektiren Genç daha sonra kitap fuarından ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.