SON DAKİKA!

NİHAYET FINDIK İÇİN ALIM KARARI ÇIKTI 14.50 TL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TMO aracılığı ile 1 Kasım’dan itibaren levant kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu ise 14,5 liradan alınacağını açıkladı.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Fındık Çalışma Grubu’nun gayretleri sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdeyi verdiğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan fındık üreticilerimize müjdeyi verdi. TMO ile 1 Kasım’dan itibaren levant kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu ise 14,5 liradan alınacak ve kayıtlı fındık alımlarında kilo başına 2 lira da destekleme ödemesi yapılacak. TMO’nun depolarındaki 10 bin ton fındık FİSKOBİRLİK’e teminat karşılığı verilerek, fındık üreticilerinin teşkilatı olan FİSKOBİRLİK desteklenecek. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımıza, Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Fındık üreticilerimize hayırlı olsun” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.