SON DAKİKA!
DCIM100MEDIADJI_0015.JPG

GİRESUN LİMANI BAKIN ASLINDA NE OLACAK!

Son günlerin Giresun kamu oyunda en çok yer alan konusu olan Liman polemiğine Giresun Liman işletme müdürü Murat Solak yaptığı basın toplantısı ile açıklık getirdi.

Giresun Liman İşletme Müdürü Murat Solak, yeni yıldan itibaren tam kapasite ile çalışmaya başlayacak olan Giresun Limanı’nda hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirterek “120 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen, yılda 200 geminin ağırlanacağı liman işletmemiz , Giresun ve Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlar hale getirilecek” dedi.

Giresun Limanı’na yapılan yatırımla ilgili firma yetkilileri ile Giresun basın mensuplarını bir araya getiren Liman İşletme Müdürü Murat Solak, “Giresun Limanı’na yatırım 5 yılda 240 milyon TL’ye ulaşacak, İç Anadolu Bölgesi’nin tedarik üssü olacak. Sahil şeridinin estetiği düşünülerek mimari açıdan özenle çalışılan liman, dikey değil yatay yapılarla inşa edilerek Giresun dostu bir görünümle faaliyetlerini sürdürecek. 120 milyon TL’lik yatırım yapılan Giresun Limanı, 2019 yılının başında tam kapasite ile çalışmaya başlayacak. İlk planda yılda 200 geminin yanaşacağı limana, önümüzdeki 5 yılda en az 120 milyon TL daha yatırım yapılacak. Doğrudan ve dolaylı olarak 2 bin kişinin istihdam edileceği Giresun Limanı; şehir esnafı ve meslek kooperatifleri için birçok avantaj sağlarken, limanın inşaatında kullanılan mimari teknikler sahil şeridinin estetiğine zarar vermeyecek olan yatay yapılarla büyütülecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.