Uncategorized

Nuri Yilmaz Düve Çikan Tosunlari Yazacak

FESHANE ve GIRESUN STK lari (1)


      40 yili askin bir zamandir Feshane’nin 3 km uzaginda ikamet etmeme ragmen Giresun Günleri baslayincaya kadar bu mekana hiç ugramamistim.Giresun Günleri Feshane denen mekani bizlere öylesine sevdirdi ki,baslayisindan bitisine kadar buradan bir an bile ayrilamaz olduk.Kimin yaptigi bizim için fazla bir önem tasimiyordu,önemli olanin Giresun adina yapilan bu faliyetin en güzel sekilde yapilmasiydi.


     Hiç üzerime elzem olmadigi halde ve hiç de mecburiyetim bulunmadigi halde 3 yildir yapilan Feshane Giresun Günlerinin öncesinde,devaminda ve sonrasinda bir Giresunlu olarak üzerime düsen görevleri fazlasiyla yaptigima inaniyorum.Bizleri bu kadar heyecanlandiran bu büyük organizasyona emegi geçen herkesi cani gönülden kutluyorum.Bu yaziyi yazarken bile ayni heyecani yasiyor ve ayni duygularla Feshane denilen mekanin içinde kendimi dolasir vaziyette hissediyorum.


     Bu isin fikir babasinin kim oldugunu bilmiyorum ama,GOP Giresun dernegi baskanligim sirasinda Mavi Karadeniz TV nin sahibi Sn.Fuat KUS bir gün bana Feshane’de Giresun adina büyük bir etkinlik yapacagini ve benim yakinimda olmasi sebebiyle desteklerimi bekledigini bana söylemisti.Ben de hiç düsünmeden herkese söyledigim gibi bize düsen görev ne ise haziriz demistim.


     Giresunlular için esas mesele Feshane’nin fikir babasinin kim oldugu ve kimler tarafindan yapildigi degil,Feshane’de yasanan coskunun,sevincin,heyecanin,birligin ve büyük bulusmanin ayni samimiyetle toplumun tüm katmanlarinda devam edip etmedigidir.Görünenlerden,yasananlardan ve de yasadiklarimizdan anladigimiz kadariyla bu samimiyet maalesef hiçbir kesimde gözlenmemektedir.


     Bu düsünceden hareketle bundan sonraki yazilarimda,Feshane’nin tek sahibi GDB ve yeni kurulan Giresun sivil toplum örgütleri federasyonundan baslamak üzere sizlerle Giresun adini tasiyan 9 tane büyük Giresun kurulusunun durumunu paylasacagim.Ben gördüklerimi,bildiklerimi ve yasadiklarimi anlatacagim.Takdir her zamanki gibi Giresunlularin olacaktir.Alucra li kiymetli hemserimiz Ozan Arif in dedigi gibi,kendini mese sanan yosunlarin ve düve çikan tosunlarin Giresunlulara verecegi hiçbir seylerinin olmadigini artik herkes görmelidir.


         Asagidaki Giresun adini tasiyan kurumlarin durumunu önümüzdeki yazilarimizda tek tek ele alacagiz.


     1-Giresun Dernekleri Birligi (GDB)


     2-Yeni kurulan Giresun sivil toplum örgütleri federasyonu


     3-Giresun Dernekler Federasyonu (GIRDEF)


     4-Giresun Vakfi


     5-Istanbul Giresunlu Isadamlari Dernegi (IGISAD)


     6-Giresun Platformu


     7-Istanbul Giresunlu Egitimciler Dernegi (IGEDER)


     8-Mavi Karadeniz TV (MKD)


     9-Giresunspor


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.