Uncategorized

Lütfi Bayraktar Fiskobirlik Baskani Seçildi

Bayraktar, yeni dönemde önceliginin Sekerbank a olan borcu kapatmak oldugunu söyledi.

FISKOBIRLIK in Giresun da birlik istiraklerinden Entegre Findik Isleme Tesisi (Entegre) A.S Toplanti Salonu nda gerçeklesen Olaganüstü Genel Kurul da 189 oy kullanildi. Kullanilan oylarin 102 sini mevcut Baskan Lütfi Bayraktar alirken, diger aday Özdemir Bozatlioglu 84 oy aldi. 3 oy ise geçersiz sayildi.

FKB Baskani Bayraktar, yeni dönemde önceliklerinin banka borcunu kapak oldugunu belirterek, söyle dedi: “FKB baskani olmak atesten bir gömlek giymek anlami tasiyor. Biz sorumluluklarimizin farkindayiz. Bu dönemde FKB nin yeniden yapilandirilmasi gibi konular gündemimizde olacak ama öncelikli isimiz Sekerbank a olan borcumuzu kapatmak olacak. Çünkü eger 1 Ocak a kadar eger bu borç ödenmez ise temerrüt faizi uygulanacak aylik faiz orani 800 bin Lira dan 1 Milyon 700 bin liraya çikacak. Aslinda bankanin 1 Nisan dan itibaren temerrüt faizi uygulamasi gerekiyordu ama biz bunu ikili görüsmeler ile engelledik. Sekerbank tan para yüzde 25 faiz orani ile alinmisti. Bu orani yüzde 10 a çekerek borcumu kapatmak önceligimiz olacak. Bizim dönemimizde bu zamana kadar faiz olarak bir delikli kurus olmadi. Sekerbank a 42 Milyon Lira borç var eger temerrüt faizi uygulanirsa bu borç 58 Milyon Lira ya çikacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.