SON DAKİKA!

ÖĞRENCİLER BULANCAK’TAN KAÇIYOR MU?

Giresun’un Bulancak ilçesine gelen üniversite öğrencileri, çevre güvenlik sorunları nedeniyle ilçeden ayrıldığı iddia ediliyor.

Bulancak İl Genel Meclis Üyesi CHP Ömer Mustafa Yılmaz Bulancak ilçesindeki yüksekokul sıkıntılarının bitmediğini söyledi.

Daha önce de yüksekokula sahip çıkılması gerektiğini belirten Ömer Mustafa Yılmaz, “Giresun Üniversitesi diğer ilçelerde sürekli gelişme gösterirken, Bulancak’ta öğrencilerin şikayetleri bir türlü dinmedi. Merkeze bağlı sosyal bilimler meslek yüksekokulunda yaklaşık misafir olarak 900 öğrenci öğrenim görmekte ve daha öncede 2. öğretimdeki öğrenciler şikayet üzerine merkeze alınmıştı, yani ilçeyi ulaşım ve çevre güvenliği nedeniyle terk etmişlerdi. Ayrıca yaklaşık 600 öğrenci ise 4 yıllık uygulamalı bilimler yüksekokulunda öğrenim görmekte, ilgisizliğin, sahipsizliğin ve genel güvenlik sorununun olması yani kapalı durak, mobese kamera sistemi, ışıklandırma ve diğer dış güvenlik, hizmet alanları sorunu devam etmekte. Bu da öğrencilerin şikayetini, mutsuzluğunu ve Bulancak’tan gitme isteğini artırmakta” dedi.

İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Mustafa Yılmaz, ilgililerin ve yetkililerin bu sorunu çözmedikleri sürece Bulancak’ta yüksekokulun her geçen gün küçültmeye gideceğini ve bu gidişle çok az sayıda bir öğrenci ile etkisiz bir yüksekokul olacağını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.