SON DAKİKA!

TERÖR SALDIRISI NEDENİYLE ADAY TANITIM İPTAL

Ankara’daki düzenlenen terörist saldırı nedeniyle Giresun’da planlanan CHP milletvekili aday tanıtım toplantısı iptal edildi. CHP Giresun İl Başkanı Sinan Kitapçı tarafından Atatürk anıtına siyah çelenk bırakıldı.

Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Tiyatro Salonu’nda yapılması gereken CHP Giresun milletvekili aday tanıtım toplantısının Ankara’daki terörist saldırı nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, şöyle dedi: “Devlet içine çöreklenmiş işbirlikçileriyle, 7 Haziran’dan bugüne uyguladıkları projeyle, bugün maalesef barış ve demokrasi adına, bizler adına, ülkemizin birliği adına yürüyüş yapmak isteyen saygıdeğer sivil toplum kuruluşlarımıza karşı acımasızca bir cinayet işlediler. Bu ülke; 7 Haziran’dan bu yana 200 şehit verdi. Bugün Ankara’daki menfur cinayetin Suruç’tan farkı yok. 1 Kasım seçimleri belki Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi. Bu hiçbir partinin değil, rejimin seçimi. ya diktatörlüğü ya da CHP’nin kurduğu bu cumhuriyeti ilelebet yaşatmak için oy verilecek. Bugün hepimizin yüzleri asık, hep üzüntülüyüz. insanlarımızın öldüğü bilgisini aldık. Bu vahim bir tablodan sonra aday tanıtım toplatısını iptal ettik.

Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu’nun bu açıklamasından sonra toplantıya gelenler daha sonra Gazi Caddesi boyunca yürüyerek Atatürk Meydanına geldi. KESK’in de destek verdiği yürüyüş ardından alanda toplananlara konuşan Bektaşoğlu, saldırıyı kınadıklarını belirtti. Konuşmanın ardından CHP Giresun İl Başkanı Sinan Kitapçı Atatürk anıtına siyah çelenk bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.