SON DAKİKA!

OKULLAR HAYAT BULSUN PROJESİ İLK MEYVESİNİ VERDİ

Giresun Sevinç-Mehmet Ekizoğlu Anaokulu’nun bahçesi “Okullar Hayat Olsun Projesi “kapsamında çocukların ve mahalle halkının ilgi odağı haline geldi.

Giresun Merkez Aksu Mahallesi’nde bulunan Sevinç Mehmet Ekizoğlu Anaokulu’nun bahçesine yapılan organik tarım bahçesi, süs havuzu, çocuk parkı ve mini trafik eğitim pisti çocuk ve yetişkinlerin ilgisini çekmeye başladı. Mahallenin kadınları okul bahçesindeki organik tarım bahçesinde sebze meyve yetiştirirken, bazı velilerde akülü arabayla henüz küçük yaştaki çocuklarına mini piste trafik eğitimi veriyor. Bazı çocuklar ise hava sıcaklıklarını fırsat bilerek süs havuzuna girerek serinlemeye çalışıyor.

Çocuklar, mahallelerinde böyle bir okul bahçesi olduğu için şanslı olduğunu söylerken, mahalle kadınları da apartmanda yaşamak zorunda oldukları için yetiştiremedikleri sebzeleri okul bahçesinde yetiştirme imkanı bulduklarını belirttiler.

Okul bahçesine yaptığı çeşitli aktivite alanlarıyla her yaştan mahalle halkının ilgisini çeken Sevinç-Mehmet Ekizoğlu Anaokulu Müdürü Tamer Uzuner, ‘Okullar Hayat Olsun Projesi’ kapsamında amacına uygun bir çalışma yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.