GÜNCELSON DAKİKA

OLGUN PEKER ŞİKE DAVASI 1 NOLU SANIĞI

Olgun Peker & Aziz Yıldırım

Giresunspor eski başkanı Olgun Aydın Peker kamu oyunda şike davası diye bilinen davanın 1 numaralı sanığı oldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte yargılandıkları dava da Giresunspor kulübü eski başkanı Olgun Aydın Peker’in 1 numaralı sanık olarak açıklanması kamu oyunda şaşkınlık yarattı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında 31’u tutuklu 93 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede iki şike çetesinin bulunduğu ve çetelerin liderlerinin ise Aziz Yıldırım ve Olgun Peker olduğu iddia edildi.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçeli yöneticiler İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü yöneticisi Serdal Adalı ve teknik direktörü Tayfur Havutçu’nun da aralarında bulunduğu 31’i tutuklu 93 şüpheliye ilişkin iddianameyi tamamladı.

OLGUN PEKER BİR NUMARALI ŞÜPHELİ!

400 sayfayı geçen iddianamede, Olgun Peker’in ”bir numaralı şüpheli” olduğu belirtildi.

İddianamede, tutuklu şüpheliler Aziz Yıldırım ve Olgun Peker’in, ”örgüt liderliği ve şike” suçlarından yargılanmaları talep edildi. Yıldırım ve Peker’in, iki ayrı örgüt kurarak şike suçunu işledikleri öne sürüldü.

Bu arada, iddianamede, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’ın da şike suçu kapsamında yargılanmasının istendiği kaydedildi.

Yarın İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen’e sunulacak iddianamede, şüphelilerin, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un değişikliğe uğramamış hali kapsamında cezalandırılmalarının talep edildiği belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen’in, yarın iddianameye ilişkin bir açıklama yapması bekleniyor.

Öte yandan, iddianamede, Galatasaray Spor Kulübü ile ilgili herhangi bir iddianın yer almadığı öğrenildi.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.