SON DAKİKA!

Ömer Cinel Bursa da Giresun u Yasadi

Geçtigimiz gün Bursa’ da düzenlenen Kent Konseyi toplantisini katilmak üzere Bursa’ ya giden Giresun Belediye Baskan Yardimcisi Ömer CINEL Bursa Giresunlular Kültür ve Dayanisma  dernegini de  ziyaret ederek hemserilerinden Bursa hakkinda bilgiler aldi.

 

Bursa’ daki iller arasi kent konseyi toplantisinin ardindan Giresun’ lu esnaflardan bir kaçini ziyaret ettikten sonra Bursa Giresunlular dernek merkezine gecen Giresun Belediye Baskan Yardimcisi Ömer CINEL , dernegin bulundugu caddeye Osman Aga Caddesi ismini verildigini görünce saskinligini gizleyemedi.

 

Giresun’ un ilçelerini de bile hala Osman Aga Caddesi isminin bulunmadigi bir dönemde Kent Konseyine ev sahipligi yapan bir sehirde Osman Aga isminin kullanilmasi Gurur verici diyerek, emegi gecen herkese tesekkür etti.

 

Ayrica Dernek merkezinde kisa bir konusma yaparak üyelerin sorularini yanitlayan Baskan CINEL; Ilk öncelikle Bursa Giresunlular Derneginin öneminin kendi kalbinde farkli oldugunu dile getirerek bu ekibin basinda olan Av. Murat TOKER’ e Giresunlularin Ortak Paydasi olan Giresun Dergisini çikararak Giresun’ un sesi kulagi olmasina vesile oldugu için sükranlarini sundu.

Kendisine gelen sorulari da yanitlayan baskan CINEL, 19-20 Haziran’ da Bursa’ da yapilacak  olan Otçu Göçü Senligine katilma sözünü de vererek, 2 Nisan’ da Osman Aganin Ölüm yildönümünde gerekli çalismalari yaparak Destan Kahramani atamizin ruhuna yakisir bir anma töreni yapacaklarinin sözünü de verdi.


 


 

  
Bursa Giresunlular Derneginin sanatçisi olan Giresunlu Selda’ dan da kisa Giresun Türküleri dinleyen Baskan CINEL Uluslar arasi Giresun Aksu Festivalinde Giresunlu Selda’ nin sahne almasi için gerekli görüsmeleri yapacaklarini söyledi.
 
Giresun’ dan getirmis olduklari Kesan, Belediyeye ait flama ve Turizm içerikli olan kitap’ i Bursa Giresunlular Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Av.Murat TOKER’ e teslim eden CINEL gösterilen ilgiye sessiz kalamayacagini bundan sonra Bursa Giresunlular Derneginin tertip edecegi bütün faaliyetlerine katilacaklarinin sözünü verdi.

Bursa Giresunlular Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Av. Murat TOKER ise Dernegi ziyaret eden Baskan CINEL’ in, özellikle 2 Nisan’ da kendilerine yardimci olacaklari ve bundan sonra yapilacak olan faaliyetlere katilacaklari  için  Giresun Belediyesi Teskilatina tesekkürlerini iletti. 
        
Baskan TOKER konusmasinin devaminda; her sene Bursa’ da yaklasik 50.000 kisinin katilimi ile  Keles Kocayayla’ da aslina uygun olarak Otçu Göçü Senligi tertip ediyoruz. Buraya gelen hemserilerimiz bizlere, neden Giresun’ dan bir milletvekilimiz, belediye baskanimizi bu senligimize davet etmiyorsunuz diye bizlere sitem ediyorlar. Bizlerde kendilerine  biz bütün milletvekillerimize ve belediye baskanlarimiza davetiyemizi gönderiyoruz fakat onlar buraya katilmiyorlar diyoruz dedi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.