SON DAKİKA!

Ömer Hekim Anildi

2 yil önce aramizdan ayrilan Hekim Holding Yönetim Kurulu Baskani Öner Hekim’in oglu Ömer Hekim için, bu yil da dogum gününde ailesi tarafindan anma töreni düzenlendi. Hekim için ilk olarak Piraziz Seyhli Mahallesi camiinde mevlidi serif düzenlendi. 


Törenin ardindan Hekim’in ayni yerde bulunan kabri ziyaret edilerek dua okundu. 

Giresun Valisi Mustafa Yaman da törene katilarak Hekim ailesini yalniz birakmadi. 

Mevlide; Vali Yaman’in yani sira; Piraziz Kaymakami Ali Hamza Pehlivan, Özel Idare Genel Sekreteri Cumhur Melikoglu, Il Saglik Müdürü Cengiz Cindemir, Valilik Özel Kalem Müdürü Halil Cansiz, Piraziz Milli Egitim Müdürü Senol Akçay, Piraziz Müftüsü Mesut Öztürk, Giresun Esnaf Odalari Birligi Baskani Ali Kara, Akin Çorap Yönetim Kurulu Baskani Ali Yarkin, Ihsan Yarkin, Deniz Yildizi Dernegi yöneticileri,  bazi daire müdürleri, Hekim Süt yöneticileri ve kalabalik bir halk toplulugu katildi.


 


 


 

2 yil önce 8 Nisan 2008 tarihinde, 12 yasinda aramizdan ayrilan Ömer Hekim, “Giresun’un küçük hayirseveri” olarak biliniyordu. Hekim, kisacik yasaminda hayirsever babasinin da tesvikiyle özellikle egitim ve saglik alaninda çok sayida yardim, bagis ve hayir yaparak takdir kazandi.

Ömer Hekim adina halen Piraziz ilçesinde bir saglik ocagi ve okul, derslik, toplanti salonu ve modernize ettirdigi yurt binasi bulunuyor. Hekim, son olarak da Türk Silahli Kuvvetlerine sehit ve gazi aileleri için 130 bin lira bagis yapmisti. Babasina son vasiyeti olan Pendik Güzelyali Ömer Hekim Camii ise tamamlanmak üzere.

 

 

Kaynak: Hasan Kübüç- Yeni Tirebolu Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.