Uncategorized

Ömer Ülkü ve Ollgun Peker Tutuklandi

Sike sorusturmasi kapsaminda mahkemeye sevk edilen 18 kisiden 7 si ise tutuklandi. Tutuklanan isimler ise Abdurrahman Yakut, Olgun Peker, Haldun Senman, Talat Emre Koçak, Coskun Çalik, Hakan Karaahmet ve Ömer Ülkü oldu.


Neler Olmus Neler?
 

Türk futbolunda deprem etkisi yaratan sike sorusturmasinin, iki mafya grubunun çatismasi ile basladigi ortaya çikti. Ünlü mafya babalari Kürsat Yilmaz ve Sedat Peker in ogullari arasinda çikan tartisma sonrasi polis takibe basladi. Bu sirada Aziz Yildirim da telefon dinlemesine takilinca olay patladiPolis göre Baskan Yildirim in telefonda kullandigi sifreler de çözüldü. Yildirim bir konusmasinda kulüp yöneticisine, iddiaya göre “Sirkete temizlikçi alinacak adam ayarlayin” diyor. Yönetici ise “3 tane temizlikçi ayarladik” diye cevap veriyor.

 

Polise göre temizlikçi diye bahsedilen kisiler sike için ikna edilen futbolcular!

 

Türkiye yi adeta yerinden oynatan futbolda sike sorusturmasi ile ilgili bilgiler netlesmeye basladi. Vatan in ulastigi bilgilere göre tüm sorusturma 25 Aralik 2010 tarihinde Giresunspor Baskani Ömer Ülkü nün Taksim deki ofisinde dayak yemesi ile basladi. Iddiaya göre Giresunspor a yeni baskan seçilen Ülkü nün ofisi ünlü mafya babasi Kürsat Yilmaz in oglu Alparslan Ylimaz ve adamlari tarafindan basildi. Burada Ülkü ye saldiran Yilmaz, baskani darp etti.

 

Yasanan bu olay sonrasi Ülkü, Giresunspor eski Bsakani ve ünlü mafya babasi Sedat Peker in manevi oglu Olgun Aydin Peker den yardim istedi. Devreye giren Peker ise arabuluculuk için bir bulusma ayarladi. Istanbul da bir otelde Alparslan Yilmaz, Olgun Peker ve Ömer Ülkü bir araya geldi. Oteldeki konusmada sorun çözülemeyince konusmaya devam etmek için Peker in ofisine geçildi. Ancak buradaki konusmalarda da anlasma saglanamadi ve tartisma çikti. Iddiaya göre Yilmaz hem Olgun Aydin Peker i dövdü hem de ofisini dagittiktan sonra mekandan ayrildi.

Bu sekilde olay bir anda mafya çatismasina dönüstü. Peker yasananlar nedeniyle öç alma ugrasina girerken, Kürsat Yilmaz ve Sedat Peker ise ogullarina “Bu isi kapatin” diye talimat gönderdi. Ancak mafyadaki bu hareketliligi yakindan takip eden Istanbul polisi, bu tarihte Peker i takip altina aldi. Peker in telefonlari da dinlenmeye baslandi.

 

Sorusturma derinlesti!

 

Olgun Aydin Peker menajerlik isleri ile ugrastigi için konusmalari sürekli menajerlerle ve futbolcularla oluyordu. Konusmalari mercek altina alan polisin takibine Peker le Fenerbahçe Baskani Aziz Yildirim in da bir konusmasi takildi. Konusmanin içerigini degerlendiren polis, futbol maçlarinda sike yapildigini saptadi. Bunun üzerine sorusturma derinlestirildi.

 

Kaynak:Vatan Gazetesi

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.