SON DAKİKA!

Ömür dediginde Melahat nine tekrari

Geçtigimiz günlerde TRT1’de yayinlanan Ömür Dedigin programinin konugu olan Pirazizli Melahat Nine’nin gördügü yogun ilgi, programdan sonra izleyicilerin faks ve e-postalariyla duygularini iletmeleri ve izleyemeyenlerin tekrar yayinlanmasi istekleri üzerine programin yapimci Zeliha Ilhan tarafindan tekrar yayinlanmasina karar verildi.

 

Yasli insanlarimizin geçmisimiz ve kültürümüzden önemli kesitleri yeni nesillere sundugu Ömür Dedigin programinin Giresun’daki çekimleri Agustos ayinda gerçeklestirilmisti.

Giresun Federasyonu Baskani Hasan Turan’in ev sahipliginde ve öncülügünde Giresun’a gelen TRT ekibi, Burhaniye köyünde yasayan 113 yasindaki Zeliha Nine ve 94 yasindaki Mehmet Sitki Amca ile birlikte Piraziz’de yasayan Melahat Nine ile bir dizi çekimler yapmisti.

 


 

Giresun’un yakin tarihindeki yasam kosullari, insanimizin dogalligi ve sicakligiyla ilgili önemli fikirler veren Ömür Dedigin programi izleyicileri adeta ekran basina kilitlemisti. Gelen yogun talep üzerine TRT programin tekrarinin 16 Ocak Cumartesi sabahi saat 09:00’da yayinlanacagi ve yayindan sonra Ömür Dedigin programinin internet sitesine de eklenecegi bildirildi.

 


 


 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.