SON DAKİKA!
giresungoreleomurilikfelclileridernegi

OMURİLİK FELÇLİLERİ DERNEĞİ İFTARI MUHTEŞEMDİ

Giresun’un Görele ilçesinde kurulu bulunan Omurilik Felçlileri Derneği düzenlediği muhteşem iftar ile ilçe ve il prtokolünü bir araya getirdi.

goreleiftaromurilikfelclileri

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi tarafından verilen iftar yemeğine katıldı. Dernek bahçesinde verilen iftar yemeği sonrası engelli vatandaşlar ile birlikte sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Eşi Melahat ve Kızı Hilal Şahin, Görele İlçe Kaymakamı Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez, İlçe Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, Görele Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Nursi Çağlak, Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi Başkanı Bülbül Genç, Görele İlçe Emniyet Müdür vekili Emniyet Amiri İlhan Yıldırım, İlçe Müftüsü Enver Türkmen, Giresun İl Meclis Üyesi Aslan Nizamoğlu ile bazı daire müdürleri ve dernek üyeleri katıldı.

Dağıtılan iftar yemeği öncesi Kuran ve ilahiler okundu. Ezan okunmasının ardından oruçlar açıldı ve yemek duasını ilçe müftüsü Enver Türkmen yaptı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi Derneği Başkanı Bülbül Genç ile görüşen ve sıkıntılarını dinleyen Vali Şahin, Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi ile ilgili dilekçelerini işleme koydurduğunu, engelli vatandaşların memnun edilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Vali Şahin, Ramazan ayı boyunca Giresun’un ilçelerinde birer akşam engelli ve yardıma muhtaç vatandaşlarla iftarda bulunarak sorunlarını dinleme fırsatı bulacağını belirterek “Ramazan süresince sahil boyu ve bütün ilçelerde engelli ve yardıma muhtaç ailelerle birer akşam burada olduğu gibi iftar edeceğiz. Bundan sonra Piraziz ilçesinde daha sonra Güce ilçesinde Doğankent ilçesinde ve Dereli ilçesinde ve diğer ilçelerimizde olmak üzere Ramazan’ın belli günlerinde de buralarda belli kişilerle iftar edeceğiz tabii ki tercihimiz engelli veya maddi yönden durumu iyi olmayan kişiler bu akşamda Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi Başkanı Bülbül Genç’in davetlisi olarak buradayız. Sizlerle beraber olalım dedik şunu belirteyim ki biz her zaman engellilerimizin gerek Valiliğimiz gerekse Kaymakamlıklarımız olsun her zaman onların yanındadır. Onların dertleriyle hemhal olmak için gayret sarf edeceklerdir. Bunu bilginize sunuyorum.

Geçen seneden bu yana bizim belli miktarda bir ödenek payımızı her zaman Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi Derneği’ne gönderiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.