Uncategorized

Öner Erdogan Uyarida Bulundu

“Türkiye Harp Malulü Gaziler, Sehit, Dul ve Yetimleri Dernegi’ne üye olanlar Türk Silahli Kuvvetleri’nde askerlik görevlerini ifa ederken gazi ve sehit olan silahli kuvvetler mensuplaridir. Bu dernek 1983 gün ve 1808 sayili kanun 2847 sayili genelge ile Milli Savunma Bakanligina bagli olarak Resmi Gazete’de yayinlanarak görev yapan bir dernektir. Gazi ve sehit esleri ve anne babalari bu dernekte üye olmaktadir.


Son günlerde dernegimizin adini kullanarak yazili basin ve görsel medyada kamuoyunu ve mülki amirlerimizi yaniltip Sehit Aileleri Dayanisma Dernegi adi altinda yanlis beyan ve demeç vermektedir. Bu demeçler yanli olup dernegimizin üyesi sehit ve gazi ailelerini derinden üzmektedir. Sunun bilinmesi gerekir ki sehit aileleri ile gazilerle ilgili beyan ve demeçleri dernegimiz disinda hiçbir dernek veremez.

 

Çünkü Milli Savunma Bakanligi’nca sehit ve gazi ibaresi Türkiye Emekli Subaylar Dernegi, Türkiye Emekli Astsubaylar Dernegi, Türkiye Muharip Gaziler Dernegi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Sehit, Dul ve Yetimleri Derneklerine verilmistir. Bu yüzden sehit ve gazilerle ilgili hiçbir lokal dernek sehit ve gaziler üzerinde beyan ve beyanatlarda bulunamaz. Kamuoyuna saygiyla duyurulur.”

Haber: Fatma Ugurlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.