Uncategorized

Organ Bagisina Dikkat Çekmeyi Basardi

Ankara’ya yürüyüsünü hedefledigi bir aylik süre içerisinde tamamlayarak geri dönen Gazeteci Firat Akyol, Giresun Gazeteciler Dernegi’nde degerlendirmelerde bulundu.

 

Yaptigi yürüyüsün amacina ulasmasindan duydugu memnuniyeti dile getiren Akyol, siyasilerin ilgisizliginden de yakindi.

Akyol; “Benim yaptigim organ bagisina dikkat çekmekti. Bu yürüyüsün amaci organ bekleyen 100 bin insan adina yapilan bir yürüyüstü.100 bin insanin organ bekledigini Türkiye’ye duyurma maksadi tasiyordu. Yollarda gösterilen ilgi ve destek zamaninda ve yerinde bir yürüyüs oldugunu gösterdi.”      

Yürüyüsünün amacina ulastigini söylese de Ankara’da istedigini gerçeklestiremedigini de ileri süren Akyol; “Yollarda vatandaslarimiz büyük ilgi gösterdiler. Ancak hedefim Ankara’ya vardigimda esine böbrek nakli yapilmis olan T.B.M.M Baskani Mehmet Ali Sahin’le görüsmekti. Fakat kendisiyle görüsemedik.

 

Bunun yani sira Giresun Milletvekillerimizle görüsmek istedim ancak bu da gerçeklesmedi.Hedeflerim arasinda Anit Kabir’i ziyaret etmek vardi. Atamizi ziyaret ettim ve ani defterine sunlari yazdim. “Atam siz olsaydiniz 100 bin insan için meclisi kapida bekletirdiniz. Fakat simdikiler randevu ile görüsüyorlar ” Ben Ankara’ya sahsim için degil 100 bin insan adina yürümüstüm. ”Gelecek yillardaki hedeflerini de anlatan Akyol; “Organ nakli için 2004 yilindan bugüne kadar faaliyetlerim sürmektedir. Bu yil hedefim Ankara’ya yürümekti bunu basardim. Ancak ömrümü ve gönlümü bu yola adadim. Devam da edecegim. 2013-2014 yillarinda ise Istanbul’a ve yurt disina da yürümeyi hedefliyorum. ”Giresun’da organ nakli konusunda önemli mesafe kat ettigini de hatirlatan Akyol;  “2004 yilinda bu yola çiktigimda Giresun’da sadece 4 kisi organ bagisinda bulunmustu. Aradan geçen zaman içerisinde yaptigimiz çalismalar sonucunda bugün bu sayi 3 bine çikmistir” dedi.

 

 

Kaynak :Giresunsonhaber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.