Uncategorized

Orhanli da Mayis Yedisi Baskadir

Her yil geleneksel olarak kutlanan ve Giresun kültürünü yasatma adina birçok etkinligin yapildigi Istanbul da bu kez Tuzla Orhanli Degirmendere mevkii eglenceye doyulan bir gece ve gün yasandi.
Tuzla Orhanli Mayis Yedisi senlikleri gece yakilan senlik ates ile basladi, gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eglenen hemserilerimize protokol olarak Tuzla Belediye Meclis Üyesi Derelili hemserimiz Turgut Okur, Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskan Vekili ve Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Kartal Derelililer Dernek Baskani ve Usta Turizm Yönetim Kurulu Baskani Hüseyin Usta, Tuzla Orhanli Giresunlular Dernegi Baskani Fuat Sevim, Dernek Eski Baskanlari Ali Ay ve Yunus Sevim, Tuzla Belediyesi Özel kalem Müdürü Hüseyin Koca bulundular.


 


 


 


 


 

Günün ilk isiklarina kadar süren eglenceye gündüz bölümüne ise ünlü sunucu Musa Ada muhtesem sunumu ile baslandi.

 


 

Hicabi Senlikoglu alana gelen bütün hemserilerimizi karsilama ve horon ile costurdukça costurdu Musa Ada ile her çikan sanatçi uyum içerisinde konuklari agirladilar.

 


 

Gündüz programina ise protokol olarak Tuzla Belediye Baskani Dr. Sadi Yazici, Çayirova Ilçe Milli Egitim Müdürü Bekir Yümnü, Çayirova Ilçe Milli Egitim Müdürlügü Sube Müdürü Erdal Yazgan, CHP Tuzla Ilçe Baskani Cemil Eksi, Ak Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesi Turgut Okur, Coskun Kristal Remzi Coskun, Usta Turizm Yönetim Kurulu Baskani ve Kartal Derlililer Dernek Baskani Hüseyin Usta, Tuzla Orhanli Giresunlular Dernek Baskani Fuat Sevim ve Eski Baskan Ali Ay hazir bulundular.

 

Tuzla Orhanli Giresunlular Dernek Baskani Fuat Sevim protokol ve katilimcilara kisa bir konusma yapti baskan Sevim kisa konusmasinda senlikleri düznleme sirasinda kendilerine destek olan Tuzla belediye baskani Dr. Sadi Yazici ve Belediye Meclis Üyesi Turgut Okur basta olmak üzere sponsor alan maddi manevi destek veren isadamlarimiza ve katilan bütün halkimiza tesekkür etti.

 


 

Daha sonra mikrofona davet edilen Tuzla Belediye Baskani Dr. Sadi Yazici senlige katilan vatandaslarimiza butür güzel etiknlikler yapan sivil toplum örgütlerine tesekkür etti ve yöresel geleneklerin devam ettirilmesi konusunda bu güzel etkinliklere destek vereceklerini söyledi.

 


 

Daha sonra sahneye Yilmaz Turan çikti Turan söyledigi  Giresun türküleri ile sahnede gösterdigi performans yagan yagmura aldiris etmeden herkesi piste döktü.

 

Aksamin geç saatlerine kadar devam eden senlik hava muhalefeti nedeni ile sakin geçmesine ragmen katilan herkesi memnun etti.

 

Resimler: Gökhan Aralik, Turgut Ayaz

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.