SON DAKİKA!

Basbakan a Giresun da Yol Arkadasi Darbesi

Bu hükümet tarim birliklerini bilerek perisan etmistir. Yok etmistir. Fiskobirlik’ in halini siz herkesten daha çok iyi bilirisiniz. Ant Birliginde, Trakya Birliginde, Tahrisinde durumu benzerdir. Ama bu birlikler içersinde hükümetin ve basbakanin darbesini en agir Fiskobirlik yemistir.

 

Fiskobirlik’i perisan etmis bir hükümet var. Yillarin birikimini mahetmis olan bir basbakan var. Borç batagina sürüklemistir. Kaynaksizliktan kivrandirmistir.Vaktiyle 5 bin kisinin çalistigi Fiskobirlik’te su anda bir kaç yüz kisi çalisiyor.Tüm bunlarin ötesinde alim yapamaz, görevlerini yerine getiremez bir Fiskobirlik insa etmistir. Bilerek fiskobirlik’i tasfiye etmistir.

 

Alimlari artik toprak mahsülleri ofisi yapacak diye halki kandirmistir. Arkasindan TMO’ yu da piyasadan çekmistir. Ve findik üreticisini kaderiyle bas basa birakan bir basbakan ve hükümet vardir. DÜNYA’NIN HIÇ BIR YERINDE BÖYLE BIR TARIM POLITIKASI GÖRÜLMEMISTIR. Böyle bir tarim politikasi olmaz. Bu sadece Türkiye’de var. Basbakan findik üreticilerinden kurtulma yollarini ariyor ve bu findik üreticileri olmasa ne kadar rahat edecegim diyor. Findik dedigimiz sey dünya üretiminde Türkiye’nin nerdeyse tekel konumunda oldugu bir üründür.

 

Giresun’da, Ordu’da Karadeniz’de findigi bitirirseniz siz Ispanya’nin findik üreticisine çalismis olursunuz, Italya’nin findik üreticisi için çalismis olursunuz. Ben aylardan bu yana söylüyorum. Bu Hükümet Türk çiftçisi için degil yabanci ülkelerin çiftçileri için çalisiyor.
Son 3 sene için de Pamuk, Tütün, Seker pancari bitmistir. Simdi sirada findik vardir ve diger ürünler ide sirasiyla bitirecektir.

Surada Giresun Limanin hemen yaninda basin toplantisi yapiyoruz. Su limanin haline bir bakin. Limanin içinde futbol sahasi var. Sergi ve fuar alani var. Hani limanda gemiler. Hani tasmacilik. Ne kadar aci. Limani var gemisi yok.

 

Türkiye’de gerçekten ulasim sorunu var. Özelikle’de Giresun’da ulasim sorunu var Nerde OR-GI Havaalani Havaalanlarinin isletme hakkinin devrinden 11 milyar dolarlik gelir elde ettin. Bu para Türkiye’de 25 tane havaalani yapmaya yeter.

Su Giresun’un kaderine bak. Tip Fakültesi var. Hastanesi yok. Böyle bir hükümet olmaz olsun. Bunlar halk için degil, kendi etraflari için çalisiyorlar,” dedi.

 

Kaynak: Mehmet Yüksel- Giresunsonhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.