ARŞİV

Osman Çirak Belgeler Ile Konustu

Eski kulüp baskani Osman Çirak,bir restoranda verdigi iftarda yaptigi açiklamada,12 Haziran 2010 tarihinde göreve geldiklerini,bu zamanda kulübün borç miktarinin 3 milyon 60 bin lira oldugunu,ancak yapilan incelemeler neticesinde bu borcun kendilerine 5 milyon 760 bin lira olarak intikal ettigini söyledi. Osman Çirak burada açikladigim rakamlar kulüp tarafindan bana verilmis rakamlardir isteyen bu rakamlari kulüpten kendi de temin edebilir dedi. 


Osman Çirak sözlerini söyle sürdürdü. eski futbolcularin federasyona vermis oldugu borçlarla ilgili çeklerin miktari,harç ve avukat giderlerinin de hesaplandiginda 850 bin lira ayri bir maliyet oldugunu ögrendiklerini ifade eden Çirak, söyle konustu:
159 bin lira da  Spor il Müdürlügünden bir haciz geldi.Ondan sonra eski döneme ait 1 milyon 106 bin lira borç ödemisiz.6 Aralik 2010 tarihinde yapmis oldugumuz genel kurulda devrettigimiz borç, futbolculara pesinattan kalan 490 bin lira.Maç basi borcumuz 860 bin lira.Diger borçlar 135 bin lira.Yönetici alacaklari 550 bin lira, toplam 2 milyon 35 bin lira.Geçmis yönetimden ödedigimiz borcu da düstügümüz de yani kulübü 870 bin lira borçla devretmisiz.
Çirak,sözlesmeli oyuncusu olmayan yesil-beyazli kulübü 23 Süper Lig lisansli oyuncuyla biraktiklarini ifade ederek, Biz birakirken de Iddaa dan Giresunspor un 177 bin lira alacagi vardi.Toplamda 6 milyon 769 bin lira borçla Giresunspor u devraldik,Eski yönetime ait 1 milyon 106 bin lira borcu ödedik ve yeni yönetime kulübü 870 bin lira borçla devrettik.Su anda 11 milyondan bahsediliyor. O zaman Giresunspor un borcu olmamasi gerek diye düsüyorum diye konustu.

 

Kulübün mutlaka yönetim bulacagini ve eski baskan Fatih Kitapçi üzerinde bir olusuma çalisildigini belirten Çirak, Biz de ilk açiklamamizda bu durumu destekledigimizi söylemistik.Kendisinin de nihai kararini vermesini bekleyecegiz.Insallah Giresunspor arzuladigi yönetime kavusur.Biz de elimizden gelen bir sey olursa yapmaya haziriz Diyerek sözlerini tamamladi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.