SON DAKİKA!

Öz Sağlık İş Sendikası Giresun Şubesi Eğitimi

Öz Sağlık iş Sendikası Giresun Şube Başkanlığı, Sendikamızın akademik sendikacılık anlayışıyla Türkiye genelinde başlattığı eğitim faaliyetleri Ordu-Giresun’da tamamlandı.

Ordu ve Giresun’dan temsilcilerimizin katıldığı Eğitim programı 2 gün sürdü.Programa Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcımız Süleyman Doğan, Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin, ÖZ-SAM Danışma Kurulu Üyesi Doç.Dr. Mehmet Merve Özaydın, Kişisel Gelişim Eğitmeni Rahim Aladağ, Karadeniz Bölge- Trabzon Şube Başkanımız Ergin Erbaşaran, Giresun Şube Başkanımız Hamza Türkmen, Ordu Şube Başkanımız Ahmet Durmaz ve işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

ŞUBE BAŞKANLARINDAN SELAMLAMA KONUŞMALARI;

Ordu Şube Başkanımız Ahmet Durmaz, Giresun Şube Başkanımız Hamza Türkmen ve Karadeniz Bölge-Trabzon Şube Başkanımız Ergin Erbaşaran temsilcilere hitaben selamlama konuşmaları yaptı.

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ SÜLEYMAN DOĞAN, EĞİTİM PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU;

Eğitim programının açılış töreninde konuşmalarını gerçekleştiren Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Doğan, şunları kaydetti:

“Sendika Akademik kurulumuz Öz Sağlık İş Sendikası Stratejik Araştırmalar Merkezi ÖZ-SAM tarafından planlanan Faaliyet kapsamında bu gün burada Ordu ve Giresun Şubelerimizin katılımıyla, Eğitim çalışmalarımızı başlatıyoruz.

Akademisyenler ve alanlarında uzman eğitimciler ile sendikamız hukukçuları tarafından 2 gün boyunca sizlere, planlanan eğitimler verilecektir.

Eğitim planlaması yaparken şubelerimizle yapılan istişare ve akademik ölçümleme ile konu başlıklarımız belirlenmiştir. Sendika olarak yaptığımız her işte olduğu gibi bu eğitim çalışmalarında da istişare ederek çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Eğitim çalışmalarına Sendikamızın geleceği adına çok önem ve değer veriyoruz. Bu bakımdan, Teşkilatlarımızın en kılcal damarı olan kıymetli temsilcilerimizin, eğitim süreci boyunca anlatılanları çok dikkatle dinleyip, sorularınızla eğitimlere destek vermenizi bekliyoruz.

Hizmet verdiğimiz sahada en iyisi biz olmalıyız, anlayışıyla burada yapılacak eğitimler sonucunda, Sendikamız adına ülke genelinde konusunda bilgili, tecrübeli ve her bakımdan donanımlı kadroların oluşacağı, bunun da sendikamızın marka değerine katkı sağlayacağı ve sonucunda Ülke genelinde ki diğer rakip sendikalara fark atarak gündeme oturacağımız bir gerçektir.

Bu Eğitimler planlanan şekilde tamamlandığında, Ülke genelinde 3000’in üzerindeki tüm temsilcilerimiz Aynı Eğitimi almış olacaklar. Bu sayede Sendikamızın gücü önemli oranda artacak bundan hepimiz kazançlı çıkacağız.

Mesleğe başladığınız ilk günden, mesleği bıraktığınız güne kadar meslek alanında aldığınız eğitimler, tüm çalışma hayatınız boyunca bilgi, beceri, davranış ve verim açısından sizlere çok büyük değer ve önemli kazanımlar sağlayacaktır.

Ayrıca emeklilik yaşantınızda da toplum içerisinde, iyi birer birey olarak yerinizi alacaksınız.

Şunu biliyorum, Temsilcilik çok zor bir görevdir. Sayın Genel Başkanımız, Genel merkez yönetim kurulumuz ve Sendikamızı temsilen bölgelerinizde önemli işler yapıyorsunuz, Sendikamızın bekası için mücadele ediyorsunuz. Bu nedenle sendikamız ve bizler için uç beyi, akıncılar gibisiniz.”

GENEL BAŞKAN SERT, TEMSİLCİLERE HİTAP ETTİ

“ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI’NIN KÖKLERİ KENDİ İNANCINDAN, KENDİ KÜLTÜRÜNDEN BESLENİR”

Salona girişinde büyük bir coşkuyla karşılanan Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, katılımcılara hitabında temsilcilerimizle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Genel Başkan Sert, şunları söyledi:

Öz Sağlık-İş Sendikamız bugün itibariyle 8 yaşına girmiş daha ilkokul çağında ama 8 yaşında ki sendikamız Türkiye’de ki 219 sendika içerisinde 3. Büyük sendika olma özelliğini taşıyor. HAK-İŞ’in 2. Büyük, kendi işkolumuzda ise 13 sendika içerisinde birinci yani lider sendikayız. Bu tesadüfen olan bir şey değil. Öz Sağlık-İş Sendikası’nın kökleri kendi inancından, kendi medeniyetinden beslenen bir sendikadır. HAK-İŞ’in misyonuna uygun olarak faaliyetini sürdüren bir sendikadır. Yine Sendikamız Dünya İslam Sağlık Birliği’nin kurucusudur. Dünyada ki sağlık alanında faaliyet gösteren bütün sağlık birimlerinin öncüsü, kurulmasına katkı sunan bir sendikayız. Sendikamız Avrupa Kamu Hizmetleri Sendikası’nın (EPSU) ve Uluslararası Kamu Hizmetleri Konfederasyonu’nun (PSI) üyelik başvurularını da yapmış bulunmakta.

“BİLGİ SENDİKACILIĞINI AYAKTA TUTANLAR KAZANACAK”

Biz teşkilatımızı eğitimler yaparak revize etmeye çalışıyor, eğitilmeyen öğütülür anlayışından yola çıkıyoruz. Eğitim bizim olmazsa olmazlarımız arasında. İnşallah bir iki yıl içerisinde bütün teşkilatımızı eğitimden geçireceğiz. Bunu önemsiyoruz, birileri temsilcilerimiz eğitilmesin diyebilir. Ama biz şunu diyoruz; biz kendimizi eğiteceğiz, temsilcilerimizi eğiteceğiz, üyelerimizi eğiteceğiz ki bilgili bir işçi sınıfı yetiştirelim. Ne zaman ki bilgili bir işçi, teşkilat yapısı olursa o ayakta kalacaktır. Eğitim insanın doğuşundan ölümüne kadar olan bir süreçtir ve artık sadece bilgi sendikacılığını ayakta tutan kazanacaktır.

“NERELERDEN GELDİĞİMİZİ UNUTMADAN HAK ARAYIŞINDA OLACAĞIZ”

BİZİM OLDUĞUMUZ HER YERDE EMEK KAZANACAK EMEKÇİ KAZANACAK …

1.Dönem Eğitim Programı Tüm Teşkilatımız İçin Hayırlı Olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.