Uncategorized

Piraziz Için Iyiki Öner Hekim Var

VALI SAHIN, “IYI KI ÖNER HEKIM GIBI HAYIRSEVERLER VAR “ DEDI 


Giresun Valisi Dursun Ali Sahin, TBMM Üstün Hizmet Madalyasi sahibi Hekim Holding Yönetim Kurulu Baskani Öner Hekim, tarafindan yapimi üstlenilen Piraziz Eren Ömer Hekim Ilkögretim Okulu’nun sürmekte olan insaatinda incelemelerde bulundu. Piraziz Kaymakami Ali Hamza Pehlivan’dan okul ve insaatla ilgili bilgiler alan Sahin, “Sayin Öner Hekim gibi hayirseverlerin egitime sagliga yaptigi hizmetleri takdirle karsiliyoruz. Burada birçok eseri oldugunu biliyorum. Piraziz böyle degerli bir isadamina sahip oldugu için çok sansli” dedi.
Insaat alanini gezen ve prefabrik ürünlerin montajini ilgiyle izleyen Vali Sahin, hayranligini gizleyemedi. Sahin Giresun’da hayata geçirecekleri birçok projede Hekim Holding’le birlikte çalisabileceklerini söyledi. 
                       

ÖMER HEKIM’IN ISMI VERILECEK

 

Piraziz Kaymakami Ali Hamza Pehlivan, yapilan protokol çerçevesinde binaya Öner Hekim’in 3 yil önce hayatini kaybeden oglu Ömer Hekim’in adinin verilecegini söyledi. 
Pehlivan, gazetecilere yaptigi açiklamada, sunlari söyledi: “ Ögrenci yogunlugu nedeniyle bu ek derslige ihtiyaç vardi. Sayin Öner Hekim’e bu talebimizi ilettik. Kendisi binanin yapimini bagis olarak üstlendi.

528 metrekare alan üzerine yapilacak okulumuz, iki katli olacak. Binamizin alt katinda sosyal amaçlar için kullanilacak bir salon olacak. Salon tiyatro, müzik gibi etkinliklerin yani sira spor amaçli da  kullanilacak. Ikinci katinda ise standartlara uygun büyüklükte, 6 derslik olacak. Ayrica bir laboratuar, kütüphane ve anasinifi da bu katta yer alacak. Mayis ayinda resmi açilisini yapmayi planladigimiz binaya, Eren Ömer Hekim Ilkögretim Okulu ismini verecegiz.  Sayin Öner Hekim’e Piraziz halki adina sükranlarimi sunuyorum. Ogluna da rahmet diliyorum”  

Hekim Holding tarafindan prefabrike yapilacak binanin yaklasik 400 milyara mal olmasi bekleniyor.

 

 

  

Okul ziyaretine Tarim Il Müdürü Mahmut Hakyemez, Il Turizm Müdürü Emin Yilmaz, Hekim

Süt Genel Müdürü Sedat Murat Bayrak, Ak Parti Il Baskani Sabri Öztürk ve ilçe protokolü de katildi.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.