SON DAKİKA!

Piraziz Köftesi Istanbul Besiktas a Geldi

Piraziz Köftesi, Istanbul Besiktas’ta evet yanlis duymadiniz. Istanbul’un göbeginde Meshur Piraziz Köftesi, Istanbullularin begenisini toplamakta.Türkiye’de kendinden söz ettiren  Akçaabat ve Tekirdag  Köftesi gibi Artik  Piraziz’in kendisine has olan bu lezzeti de Marka haline gelme yolunda büyük bir yol almis bulunmakta


Istanbul Besiktas’ta Piraziz Köfte evini isletmekte olan Engin GÜNER Gazetemiz Piraziz Temsilcisi ve Pirazizses Gazetesi Imtiyaz Saihibi Aykut DEMIRCAN’a Piraziz Köftesinin bulundugu konum ve isletmekte oldugu Piraziz Köfte Evi hakkinda önemli açiklamalarda bulundu.


Aykut DEMIRCAN: Merhabalar Engin Bey Öncellikle bizleri kirmayip degerli vaktinizi ayirdiginiz Için Tesekkür ederim.


ENGIN GÜNER      : Önemli degil. Sizlerde vakit ayirdiginiz için tesekkürler


———————————————————————————————-
Aykut DEMIRCAN: Engin Bey Biraz Kendinizden bahseder misiniz ? okuyucularimiz sizi yakindan tanimak ister ?


ENGIN GÜNER      : Ben Seyhli mah. Panikli sülalesindenim. Su anda Bahçe sehir Üniversitesinde Ulastirma koordinatörlügü  Ve ayni zamanda Piraziz köftenin isletmeciligini yapiyorum.


———————————————————————————————-
Aykut DEMIRCAN: Kendinizi de tanittik dan sonra ilk sorumla baslayayim ?  Piraziz köftesi hakkinda düsüncelerinizi ögrenmek istiyorum ? sizce Piraziz Köftesi hak ettigi yer demi ?


ENGIN GÜNER      : Bizim köftemiz hak ettigi yerde degil. Sebebi ise su anda bu isi yapanlar günlük para kazanma pesindeler. Kesinlikle yarini hiç düsünmüyorlar.


———————————————————————————————-
Aykut DEMIRCAN: Piraziz Belediye Baskani Hasan SENEL in Piraziz Köftesini Marka Haline getirecegiz açiklamalarina Siz Ne diyorsunuz ? Sizce Gerçekten yörede hatta ülkede Piraziz Köftesi Marka Haline gelebilecek mi ?


ENGIN GÜNER      : Tabiî ki bu açiklama güzel ama uygulamaya gelince neler yapiliyor veya neler yapilabilir!Muhakkak ki bir marka haline gelir. Kimler ne yapabilir. Bu genis bir platformda tartisilmasi gerekiyor.


 


———————————————————————————————-
Aykut DEMIRCAN: Peki. Piraziz Köftesi adinda Istanbul un en islek yerlerinden Besiktas a bu isyerini açmak Nereden Akliniza geldi ?

ENGIN GÜNER      : Ben bu isi hep düsünürdüm. Daha önce bu isi gerek Piraziz derneginde gerekse özel toplantilarda çok kez yapmistim, mekan olarak içimde bir uhde idi. Is adamlarimizda Sayin Enver YÜCEL Bey kendileri genel olarak memleket sevdalisidir.Üniversitenin önünde ana yol üzerinde ufak bir yer satin almisti. Burayi Piraziz köfte yapalim demis. Bu isle bende ilgilendigim için bu isyeri bana kiralayarak bu ise girdik. Ve Allah sükürler olsun ki bu ise baslamisiz.


———————————————————————————————-
Aykut DEMIRCAN: Is Yeri Açma Konusunda Sizi Destekleyenler oldu mu ? yani Piraziz den destek aldiniz mi ?


ENGIN GÜNER      :  Hayir kimseden hiç bir destek almadim hatta çok çesitli dedikodular duyuyorum. Ama bunlarin hiç birisi önemli degil ben yoluma devam ediyorum.


———————————————————————————————-
Aykut DEMIRCAN: Belediye Baskani yada Kaymakamimiz Sizi ve isyerinizi ziyarette bulundular mi?
ENGIN GÜNER      : Hayir kimse gelmedi!


———————————————————————————————-
Aykut DEMIRCAN: Çogu Pirazizli Akçaabat köftesinin altinda Piraziz köftesi yatiyor derler, Yani zamaninda Akçaabatlilar Piraziz e köfte almaya geliyorlarmis aldiklari köfteyi de Akçaabat’ta satiyorlarmis, bilindigi gibi Akçaabat köftesi yörede hatta Türkiye genelinde Marka haline gelmis bir köfte bu konu hakkinda siz ne diyorsunuz? sizce bu açiklamalar dogru mu yani Akçaabat köftesinin altinda Piraziz Köftesimi yatiyor ?


ENGIN GÜNER      : Evet bunu bir kaç yerde duydum ve okudum. Olabilir ama biz geriye degil ileriye bakmamiz gerekiyor.


———————————————————————————————-
Aykut DEMIRCAN: Besiktas’ta bulunan Piraziz Köfte evinin etini nereden temin ediyorsunuz ?


ENGIN GÜNER      : Istanbul’da bulunan Piraziz Köftenin etini Bulancak Sema kasaptan temin ediyorum. Çünkü onlar büyük çalisiyor ayni zamanda da her türlü lojistik destek veriyor.———————————————————————————————
Aykut DEMIRCAN: Son olarak Piraziz Köftesi Hakkinda Hemserilerimize önerileriniz var mi?

ENGIN GÜNER      : Sevgili hemserilerim genel olarak çok bir birimize sahip çikmiyoruz. Bunun içindir ki sesimizi duyuramiyoruz. Birlik olmamiz gerek yoksa her birimiz ayri yerlerde parçalaniriz.


———————————————————————————————-
Aykut DEMIRCAN: Bizi kirmayip sorularimiza içtenlikle cevap verdiginiz  için çok tesekkür ederim , Umarim sizin gibi bir çok hemserimiz çikar Piraziz Köftesini Ülke genelinde tanitmak için katkida bulunur. tekrardan tesekkür ederim.


ENGIN GÜNER      : sizler de bize zaman ayirdiginiz için  Tesekkür bize düser ( Yine söylüyorum Birimiz hepimiz hepimiz birimiz için olursak basarabiliriz.


 

Haber: Aykut Demircan

           Gurbetçi Giresun Gazetesi

           Piraziz Temsilcisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.