SON DAKİKA!

PRF. DR. CEVDET COŞKUN AKEDEMİK BAŞARI GELECEK

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Güre ve Gazipaşa yerleşkelerinde incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Prf. Dr. Cevdet Coşkun, Üniversite olmanın gereği olarak akademik başarıyı getirecek tüm yatırımların yapılması için gerekli çabayı sarf edeceklerini söyledi.

Üniversitelerin akademik başarıyı en üst seviyede tutmalarının bir zorunluluk olduğunu belirten Coşkun, Prof. Dr. Aziz Sancar örneğine değinerek üniversitelerin Nobel adayı çıkarmayı en üst hedef olarak kabul etmeleri gerektiğini söyledi. Coşkun, Üniversite olarak bu başarıları yakalayabilmek için akademisyenlerin imkan ve olanaklarının genişletilebilmesi ve daha verimli çalışma ortamlarının sağlanması için gerekli adımların atılacağını sözlerine ekledi.

Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yapımının Giresun Üniversitesi için elzem konulardan biri olduğunu kaydeden Prf. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun’a Tıp Fakültesi Hastanesi’nin kazandırılarak sağlık alanında önemli bir açığın kapanmasını amaçladıklarını ifade etti.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un birim ziyaretleri devam ediyor. Rektör Coşkun, Gazipaşa Yerleşkesinde bulunan Tıp Fakültesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu’nda incelemelerde bulunuldu.

Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, fakülte ve yüksekokullarda var olan sorunları bildiklerini ve çözüm için ellerinden geleni yapacağını söyledi. Yapılacak çalışmaların sadece eksikleri gidermekle sınırlandırılmayacağını, geliştirilebilecek veya yeniden inşa edilecek yerlerin projelerinin hayata geçirilebilmesi için de çaba sarf edeceklerini belirten Coşkun, bu çalışmalar yürütülürken akademisyen ve öğrencilerin genel isteklerinin baz alınarak oluşturulacak yeni alanlardan en yüksek verimin elde edilmesini hedeflediklerini kaydetti.

Tıp fakültesinde yapılan görüşmelerde üzerinde durulan önemli konulardan biri olan Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yapımının Giresun Üniversitesi için elzem konulardan biri olduğunu söyleyen Prof. Dr. Cevdet Coşkun, ileriki dönemde bu konuda gerekli girişimlerin yapılacağını ve Giresun’a Tıp Fakültesi Hastanesi’nin kazandırılarak sağlık alanında önemli bir açığın kapanmasını amaçladıklarını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.