SON DAKİKA!
havalimanıordugiresun

RECEP TAYYİP ERDOĞAN HAVAALANI!

Ordu’daki sivil toplum örgütleri, ORGİ adıyla tartışmalara sahne olan havaalanına, Recep Tayyip Erdoğan adını vermekte görüşbirliğine vardı

ordugiresunhavaalanıhaberi

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Servet Şahin, “Ordu ve Giresun’da faaliyetlerini sürdüren yaklaşık yirmi sivil toplum kuruluşunun ortak fikri, şu anda inşaat çalışmaları süren Ordu-Giresun Havaalanı’nın isminin ’Recep Tayyip Erdoğan’ olması yönündedir” dedi.

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgeye havaalanı yapılması konusunun ilk olarak 1992 yılında ortaya çıktığını söyledi. Söz konusu süre zarfında 3 Cumhurbaşkanı, 11 Başbakan, 15 Ulaştırma ve 15’de Bayındırlık ve İskan Bakanı’nın görev yaptığını belirten Şahin, buna rağmen geçen 20 yıllık süreçte havaalanı projesinin bir türlü hayata geçirilemediğini ifade etti.

Şahin, geçen 20 yılın ardından Ordu-Giresun Havaalanı’nın 22 Temmuz 2011’de temelinin atıldığını, bu defa da isim tartışmalarının ortaya çıktığını dile getirdi. Daha önce adı OR-Gİ Havaalanı olarak açıklanan ancak bu ismin İngilizce’de olumsuz anlamlar ifade etmesi sebebiyle yerine başka isim arayışına girildiğinin altını çizen Şahin, Ordu ve Giresun’daki yaklaşık 20 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek bu projenin isminin “Recep Tayyip Erdoğan” olması yönünde ortak bir fikir ortaya attığını kaydetti. Bu ortak fikrin daha sonra imza altına alındığını ifade eden Şahin, “Bu karar Ordu ve Giresun’daki yaklaşık 20 sivil toplum kuruluşunun ortak kararıdır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.