SON DAKİKA!

RECEP YAKAR MUHTARLAR’DAN DESTEK İSTEDİ

Giresun’un Bulancak ilçesi Belediye Başkanı Recep Yakar, Bulancak İlçesinin nüfusunu 50 Bin’e çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

17 Kasım Salı günü köy ve mahalle muhtarları ile bazı sivil toplum örgütleri ile toplantı yapan Recep Yakar, Bulancak İlçesinin artık kabuğunu kırması gerektiğini belirtti. Gelen davetlilerle tek tek ilgilenen Recep Yakar, yemeğin ardından yaptığı konuşmada ikametgah nedeniyle büyük kayıplar yaşadıklarını belirterek şöyle konuştu: “Bulancak İlçesi artık kabına sığmıyor. Havaalanı, 2. Organize Sanayi Bölgesinin faaliyete geçmesi, yapılan yatırımlar ilçemizin her geçen gün büyümesine gelişmesine neden oluyor.

KOMŞUMUZUN HAKKINI SAYGI GÖSTERELİM

Burada aslında Bulancak İlçesinde olan ama ikamet adresini köyde gösteren tahmini olarak 5-10 bin kişilik bir kayıp nüfus var. Bu nüfus ilçede ki bir çok hizmetten yararlanıyor ama burada görünmediği için hazineden gelen paydan yararlanmıyor. Yani Hazine’den kişi başına gelen ödenek 42 Bin kişiye göre geliyor ama 50 bin kişiye hizmet veriliyor. Burada 8 bin kişi komşularının hakkına girmiş oluyor. Burada kul hakkına dikkat etmeliyiz. Bu ilçe hepimizin. Bulancak’ın gelişmesini istiyorsak nüfusumuzu Bulancak’a aldırmalıyız.

KÖYLERDE Kİ NÜFUSU SEÇİM ÖNCESİNDE YİNE ALABİLİYORSUNUZ

Burada bazıları muhtarlık seçimini düşünüyor. Seçimlere daha 3 senenin üzerinde bir zaman var. İlla ki seçimi düşünen varsa seçimden 5-6 ay önce tekrar nüfusunu aldırabiliyor. Bu konuda bir sorun yok. Şimdi nüfusunu ilçeye aldırsın, seçimlerden hemen önce yasal sürede tekrar geri aldırabilirler. Tüm muhtar kardeşlerimden bu konuda destek bekliyorum. Bulancak hepimizin. Köylerimiz var ama ilçemiz, merkezimiz Bulancak İlçesidir. Biz bir bütünüz. Bu ilçeyi kalkındırmak için nüfusu ilk önce 50 Bin’e ardından orta vadede 70 Bin’e çıkarmalıyız. Herkes taşın altına elini koymalıdır.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.