SON DAKİKA!

SAADET PARTİSİ GİRESUN ADAYLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Saadet Partisi Giresun Milletvekili adayları Bekir Demirkaya, Cevat Gündoğdu ve Birol Dizdar basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Giresun İl Başkanı Ömer Öztürk, 1 Kasım’da Saadet Partisi’ne Türk halkının gereken desteği sağlayacağını Meclis’e gireceklerini söyledi.

SP Milletvekili adayı Bekir Demirkaya, dış politikaları en az yüz yıllık stratejiler ve ön görülerle yeniden belirlemek ve doğru stratejiler için 1 Kasım seçimlerinin bir fırsat olduğunu belirtti.

SP Giresun Milletvekili adayı Bekir Demirkaya, destek isteyerek, “Bu seçimin konsepti ’’ yüreğinin sesini dinle saadeti duyacaksın’’ ifadesi tam da bu manadadır. 01 Kasımda Saadet Partisi sizlerin desteği ile meclise girecek ülkemin çehresi değişecektir” dedi.

Düzenlediği basın toplantısında SP’nin seçim çalışmalarını değerlendiren Bekir Demirkaya şunlara yer verdi, “7 Haziran genel seçimlerinden 120 gün sonra mecliste olan partiler hükümeti kuramamış ve seçimlerin yenilenme kararı alınmıştır.

Bu gün birlik ve beraberliği daha fazla konuştuğumuz ve gereğine inandığımız şartlarda, meclisteki partiler birlik ve beraberlik örneği göstererek koalisyon hükümetini kuramamışlardır.

Hâlbuki geçmişte, ülkemiz çok güzel hizmetleri, koalisyon hükümetleri ile yaşamıştır.
Şimdi 01 Kasımda seçimleri yeniliyoruz.

Her şeye rağmen bu bir fırsattır. Hem Saadet Partisi için fırsattır, eksik yaptığımız propaganda çalışmalarını yeniden en mükemmel yapabilmek için,
Seçmen için bir fırsattır, keşke dediklerini telafi etmek,
Daha bir hesap yaparak, son yüz yirmi günün gerçeklerini de dikkate alarak, yeniden bir muhasebe ve daha doğru karar için bir fırsat olduğunu ifade ediyoruz.

Çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz, sokakta işyerinde hatta evlerde seçmen ile sürekli birlikteyiz dinliyoruz ve anlatıyoruz.
Bize sorsanız durum nedir, sokakta ne görüyorsunuz, seçmenin hali nedir diye,
Zaten yapılması gerekenleri, dikkate almaz isek,
Tek cümle ülkenin sahibi yok gibi,
Gerçekten ülkemiz yaşadığı bu durumu hak etmemektedir,
En stratejik coğrafya, yer altı ve yer üstü zenginliklerimiz, daha da önemlisi genç nüfus, inançlı ve azimli bayan kardeşlerimiz, kişi başına on bin dolar safsatası dâhil,
‘’Sahip olduğumuz fırsatlar ile içinde bulunduğumuz durum, arasında beş kat fark vardır.’’
Saadetin partisinin iktidarı beş kat daha,
Yaşanabilir bir Türkiye’dir.
Yeniden büyük Türkiye’dir.
Yeni bir dünyadır.
Geçtiğimiz hafta itibariyle yaşadığımız terör olaylarının sebeplerine baktığımızda,
aydınlar ve hatta siyasiler, her konuşmaya başlayanın yurt dışı uzantıları diye seslendirdiği ifadeler ve tespitler, gerçekleri bir kez daha gözler önüne sermiştir.
Komşularımız ile sıfır sorun politikalarıyla başlasak da
İki yıldan fazla sürdüremediğimiz dostluklar,
Irak da Libya da ve Suriye de kendimize ait bir dış politika perspektifimizin olmayışı, başkalarının planlarına dâhil olmamız…
Bu gün itibariyle fokur, fokur kaynayan komşularımız uluslararası oligarşinin, ABD’nin ve diğerlerinin ülkemiz üzerindeki oyunlarını kolaylaştırmaktadır.
Bu beldeler Arap baharı ile Özgürleştirilmiş, yabancı ajanların cirit attığı, her şeyi provoke ettiği ülkeler haline gelmiştir.
Şimdi durup yeniden içinde bulunduğumuz durumu değerlendirmek, dostlar ve diğerleri listemizi yeniden tasnif etmek, dış politikalarımızı en az yüz yıllık stratejiler ve ön görülerle yeniden belirlemek, diplomasinin en temel yanlışı hayır dedirtmeden, son söyleyeceğimizi daha en başında söylemeden, diyalogları sürdürmek zorundayız.
01 Kasım seçimleri bunun için önemli ve tekrar bir fırsattır.
Acıyı hep birlikte hissettiğimizi ifade ederek,
Terörün gölgesinde kalsa da, karar anına, 01 Kasım seçimlerine yaklaşıyoruz, şurada 17 gün kaldı.
Tüm partiler seçim beyannamelerini seçmenle paylaştılar,
Çok rahat taahhüt edilen vaatler,
Tabii ki seçmen tüm ifade edilenleri kimin söylediğine dikkat ederek, kıyaslamalıdır. Sonra karar vermelidir.
Saadet Partisi açısından da öyledir. Bizleri de milli görüşün geçmiş de yaptığı hizmetlerle değerlendirmelidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.