Uncategorized

Salim Ethem Mican BBP den Neden Aday Oldu?

24 Parti Degil de, neden BBP’den Aday Oldum?


Ülkemizde degisik programlara sahip olan ve bu seçimlere giren 24 parti var. Her biri kendine has bir yönetim biçimi ortaya koyuyor, degisik vaatler yaparak milletimizden oy istiyor.

 

Büyük Birlik Partisi de oy istiyor.

Peki, farkimiz ne?


Her seyden önce bizim farkimiz bir “BIR MEDENIYYET PROJESI” sunmamizdir.

Asirlarca cihana hükmeden ve insanliga insanlik ögreten bir milletin torunlari, Cihan sümul bir imparatorlugun mirascilari olarak gelecegin medeniyetini yine bu milletin kuracagina inandik ve bu inançla yola çiktik.


Sadece Türkiye’ye degil, bütün dünyaya nizam verebilmektir bizim davamiz.


Bu sebeple BBP, sadece bir parti degil, gelecekte bütün insanliga huzur getirmek için insa edilecek bir medeniyetin öncü koludur.


Bizim davamiz, aglayan, zulme ugrayan, çile çeken, ezilen kim olursa olsun onun yaninda olmaktir.


Bugün bütün dünya, Kapitalizm, Komünizm, Fasizm, Liberalizm ve benzeri beseri izm’lerin insani kaosa sürükleyen programlari yüzünden güven ve huzurunu kaybetti.


Insanlik bir kurtarici el bekliyor. Bizler ALP ce duran, EREN ce bakabilen, ALP-EREN ce yasayabilen hormonsuz yüreklerin bir araya gelerek kurdugu BBP kadrolarinin; Türk     Milletinin asli görevi olan bu misyonu üstlenebilecegine tasiyabilecegine inandik. Sadece   TÜRKIYEMIZDE degil dünyaya nizam istiyoruz. Güçlünün degil Haklinin adaletini insa edecegimizi tahüt ediyoruz.


Kurtarici bekleyenlerin basinda da Kibris’tan Kerkük e, Filistin den Çeçenistan a,    Kosova dan Afganistan a kadar uzanan cografyanin Müslüman mazlumlari geliyor.


Bu cografyada yasayan insanimiz gözlerini Türkiye ye dikmis, TÜRK milletinden, Ankara dan yükselecek kararli bir söz, bir isaret, bir irade beyani bekliyor…

Ama heyhat! Kisir iç siyaset çekismeleri, particiligin yandaslari kayirmaya dönmesi, iktidara gelenin önce kendi cebini doldurmaya çalismasi yüzünden Ankara’dan bir ses çikmiyor.


Çikan sesler sadece günü kurtarmak, mevcut partiye oy toplamaktan öte bir seye hizmet etmiyor.


Böyle bir ortamda, hem bütün dünya hem de ülkemiz için BBP’nin iktidar olmasi kaçinilmaz süreci baslatmaktadir.


“Tertemiz el” sahibi Merhum Muhsin Yazicioglu’nun arkadaslari olarak ülkenin gelecegi için milletimizden yönetime talip olmak için yola çiktigimizi ilan ediyoruz.


Bunun için BBP olarak idealerimiz var:


Dünyadaki bütün mazlumlarin kurtulmasini, aglayan gözyaslarinin dinmesini ve insanlarin insanca yasamasini arzu ediyoruz.


Bütün dünyadaki Müslümanlarin gözyaslarinin dinmesini ve ezilmekten kurtularak insanca yasamasini istiyoruz.


Bütün mazlumlarin ümidi olan Türkiye’mizdeki vatandaslarimizin, Ay Yildizli bayragin altinda serefle yasadigi bir ülke istiyoruz.


Herkesin vicdani hür, fikri hür vatandas olarak hukuk karsisinda esit olmasini istiyoruz.


Basini örtenle, açanin ayni üniversitede yasaksiz, kavgasiz kardesçe yasadigi bir ülke arzuluyoruz.


Siyasi, askeri, ekonomik, kültürel vb her alanda dünyada söz sahibi olacak bir Türkiye idealimiz var.


Sehit liderimizin degimi ile;


Kürt-Türkmen, Alevi-Sünni ayrimi olmadan, zengin-fakir ayricaligi görülmeden imtiyazsiz, sinifsiz, kaynasmis bir Türkiye istiyoruz…


Adriyatik’ten, Çin Seddi’ne kadar bir inanç etrafinda kaynasmis, güçlü Büyük bir Türkiye idealimiz var.


Bunu gerçeklestirecek kadrolarin BBP’de var olduguna inaniyor ve milletimizden mührü bu tertemiz ellere teslim etmesini istiyoruz.


****


Bugün bütün dünyanin, Islam cografyasinin kan ve gözyasi içinde olmasi bizleri asla ümitsizlige sevk etmiyor.


Geçmiste oldugu gibi gelecekte de Islam’in ruhundan beslenen milletimiz bütün insanligin içinde bulundugu kaostan kurtulmasi için bir kez daha tarihi misyonunu oynayacaktir.


Bütün gelismeler bunun müjdesini vermektedir.


Ülkemiz; essiz tarihi, cografi, stratejik ve kültürel imkânlariyla dünyada sözü dinlenen bir güç, bir dünya gücü olabilecek mahiyettedir.


Ülkemiz; yetismis insan gücü, binlerce yillik devlet gelenegiyle bölgesinde baris ve istikrarin, adalet ve refahin teminati olabilecek bir ülkedir.


Müslüman Türk Milleti, geçmiste kurdugu medeniyetin verdigi tecrübe ve özgüvenle insanliga huzur verebilecek bir gelecek vaat etmektedir.


Müslüman Türk milletinin bu gücü maalesef bugün beceriksiz ellerde heba edilmekte ve tarihe yön verecek dinamizmi yok edilmektedir.


Müslüman Türk milletinin önü, IMF, Dünya bankasi, AB, NATO gibi küresel emperyalizmin öncü kollari tarafindan kesilmeye çalisilmaktadir. Sürekli olarak ülkemiz üzerinde stratejik oyunlar oynanmakta ve devletimiz MANKUT lastirilmak istenmektedir..      Bu planlari, oyunlarini biliyoruz. Çözecek, Türkiye Cumhuriyetini dünyadaki siyasi ve ekonomik hak ettigi konuma getirecek IRADEYE ve kadrolara sahibiz.

Ne yazik ki iktidari elinde tutanlar bu milletin kendi öz degerleri yerine kurtulusu küresel emperyalizmin öncü kollarinda aramaktadir.


Ne yazik ki ülkemiz Ankara’dan degil, Newyork, Londra, Brüksel ve Paris’te alinan kararlarla yönetilmektedir.


Ne yazik ki ülkemiz, küresel emperyalizmin babasi ABD tarafindan kotarilan BOP gibi  projelerin kullanilan bir parçasi haline getiriliyor. Iktidarda olanlar BOP’un es baskani olmaktan gurur duyuyor.


Iç politika, kifayetsiz muhterislerin kayikçi kavgalariyla, devletle milleti karsi karsiya getiren dar kafali yöneticilerin gerilim politikalariyla tikanmis durumdadir.


Iste böyle bir durumda Islam’la sereflenmis ve tarihte insanliga insanlik dersi vermis bu asil millet, tarihin ve cografyanin kendisine yükledigi büyük misyonu yeniden yüklenmeyi bekliyor.


Kendisine liderlik edecek tertemiz elleri bekliyor.


Bu eller BBP kadrolaridir.


Bu eller, Muhsin Yazicioglu’nun kendi gibi tertemiz arkadaslaridir.

Bu asil millet baris için, adalet için, Allah (cc) rizasi için kendisine uzanan tertemiz elleri bekliyor.


Türk Milleti kendi bagrindan çikmis öz evlatlarini, ALPERENLERI bekliyor.


Alperenlerin partisi Büyük Birlik Partisi’ni bekliyor.


Bu büyük milleti daha fazla bekletmemek için iktidara talip olduk.


Büyük Birlik Partisi, Müslüman Türk Milletinin son ümididir.


Büyük Birlik Partisi bu mazlum milletin, bu asil milletin bükülmez bilegi, yeni TARIHI HAMLESIDIR.


Büyük Birlik Partisi; bu ülkeyi IMF kapilarinda, Dünya Bankasi koridorlarinda, Avrupa     Birligi kulislerinde itilip kakilan bir üçüncü dünya ülkesi durumundan kurtaracak; BÜYÜK AILE ve G.Ö.R gibi devasa Güvenlik Özgürlük, Refah projeleri ile milletinin huzuruna çikmata ve millet için çözüm üretmekte, mücadele vermektedir.


Büyük Birlik Partisi; Devleti milletiyle baristiracak, kucaklastiracak HAMLENIN adidir.

Büyük Birlik Partisi; Devletin her kurusunu YETIM hakki bilecektir.


Büyük Birlik Partisi; Türkiye yi yeniden hür, müreffeh, karni tok, sirti pek, dünyada sözü dinlenen, mazlumlarin koruyucusu, zalimlerin korkulu rüyasi yapacak; Türkiye yi tarihiyle ve cografyasiyla bulusturacak tarihi HAMLENIN adidir.


Büyük Birlik Partisi; Milletini sadaka isteyen degil, tarihinde oldugu gibi sadaka verebilecegi birilerinin arayisinda olan, geçmisiyle milletini baristiracak bir HAMLENIN adidir.


Büyük Birlik Partisi; Derin tarihin, derin milletin çeliklesmis IRADESIDIR.


Büyük Birlik Partisi; Muhtesem bir geçmisi daha muhtesem bir gelecege baglayacak köprüdür.

Büyük Birlik Partisi; Türk Milleti nin yarinidir.


Büyük Birlik TÜRKIYE dir…


Büyük Türk milleti!


Sen de, savundugumuz degerleri benimsiyorsan gelecegine sahip çikmak zorundasin.

Bunun tek yolu da Büyük Birlik Partisi’ne katilmaktir. Büyük Birlik Partisi’ne oy vermektir.


BÜYÜK BIRLIK PARTISI olarak…


Büyük Birlik Partisi milliyetçi, maneviyatçi ve demokrat bir harekettir.


Türk Milletini öncelikle Türkiye sinirlari içinde ve sonra Türk ve Islam cografyasinda büyük bir birlik ve dayanisma projesini hayata geçirmek idealimiz vardir. Sanat, edebiyat, mimari ve estetigimiz; insani merkeze alan bir ideali savunuyoruz.


Milliyetçiligi, ait oldugumuz milletimize karsi fedakârlik ve sorumluluk duygusu olarak görüyoruz. Bizim kitabimizda asla irkçilik yoktur.


Amblemimiz Hilal içinde Gül’dür. Hilal, karanliklar içinde aydinligi, Tarihten günümüze tasidigimiz milli sembolümüzü; Gül milletimize ve degerlerimize olan sevgimizi, inancimizi, sevgililer sevgilisini, hosgörümüzü ifade eder.


Biz BBP olarak milli iradenin üstünde hiçbir gücü tanimayiz.


Türkiye için BBP, BBP için ise sizin destekleriniz ve oylariniz gerekiyor.


Birlik Partisi ni farkli kilan özelligi; insani hiçe sayan ve Türk milletinin degerlerini görmezden gelen mevcut SISTEME ALTERNATIF olmasidir.


Büyük Birlik kadrolarinin, yarim yüzyil öncesinin gerçeklerine göre kurgulanmis hantal devlet anlayisini sirf çikarlari ugruna sürdüren statükocularla kol kola yürümesi mümkün degildir. Çagin ihtiyaçlarina cevap veremeyen sisteme entegre olmaktansa, tertemiz bir numunesini olusturdugumuz milletimizin, emanetini bize verecegi güne kadar hazir ve dinamik olmayi tercih ederiz.


Çünkü biz, Türk milletinin onurunu, vicdanini ve gelecegini temsil ediyoruz. Özellikle mecliste temsil edildigi dönemde ortaya koydugu durus, kamuoyunca bilinmektedir.

Çünkü biz, hiçbir güç odagina dayanarak siyaset yapmayan ve bu nedenle diyet borcu olmayan bir siyasi hareketiz.


BBP, kaynagini idealizmden alan bir siyasi olusumdur. Bu sebeple siyasi mesajlarini net bir sekilde ifade eden BBP’den baska siyasi parti yoktur.


BBP olarak, kendi kültürümüzden beslendigimiz ve bütün insanlik için yeni bir medeniyet iddiasi tasidigimiz için Yunus Emre gibi ‘ Her dem yeniden dogariz bizden kim usanasi’ diyerek gelenegimizin saglamligina vurgu yapiyor, Mevlana gibi, ‘Dünle birlikte gitti cancagizim ne varsa düne ait, simdi yeni seyler söylemek lazim’ diyerek de yeniliklere kendimizi hazirlayip mutlu gelecegimizi kurguluyoruz. 


BBP, ülkemizin kritik dönemlerinde ALPERENCE çikis yapmis bir partidir.


BBP, siyasetin bilinen cilvelerine hiçbir zaman tevessül etmemis, olumsuzluklarina karsi tavir koymus, siyasette ilkeli ve seviyeli olunabilecegini, Türk Milletinin hak ve menfaatlerini esas alarak siyaset yapilabilecegini ortaya koymustur.


BBP, her sey devlet için, millet devlet içindir demiyor, millet varsa Türk Devleti ebed müddet yasayacaktir. Dolayisiyla millet olmadan milletin mutlulugu saglanmadan devletin yasatilmasi mümkün olamaz diyoruz. MILLETI YASATKI DEVLET YASASIN


BBP, milletinin degerlerini yasatacak bir hareketin adidir.


BBP, parti içi demokrasiye, farkliliklarin bir arada bulundurulmasina özellikle önem  vermektedir.


BBP’nin amaci, milliyetçi, muhafazakâr ve demokrat anlayis çerçevesinde yürüttügü idealist ve yenilikçi siyasi çizgisiyle hem sosyal anlamda hem de siyasi anlamda iktidar olup aziz milletimize hizmet etmektir.


BBP, milletimizin menfaatlerini her türlü siyasi menfaatten üstün gören, devletimizin dünya devletler muvazenesinde güçlenmesiyle milletimizin de hür ve müstakil mutlu yarinlara kavusacagina inanan, devlet ile millet arasinda olusturulmus bütün derbentleri yikma azmi ve kararliligi tasiyan, ulusal veya küresel hiçbir çikar odagiyla herhangi bir sekilde irtibati olmayan bir gönüllüler, idealistler kisaca ALPERENLER hareketidir.


BBP, bütün insanliga kutlu bir medeniyet projeksiyonu sunmaktadir. Bu medeniyetin tarihi hafizamizdaki karsiligi Osmanli Cihan Devleti, biraz daha eskiye gidersek Selçuklu Türk    Devlet gelenegi ve Türk Islam Medeniyetidir.


BBP olarak gayemiz,  ‘bir elinde Kur’an, bir elinde bilgisayar; yüreginde iman, ufkunda    Turan olan bir nesil’ yetistirme gayesiyle Büyük Türk Milletinin istikbaline hizmet etmektir.


Bugün BBP olarak ‘ Önce Türkiye, Öncü Türkiye’ diyoruz.

Neden Her Evden Bir Oy Istiyoruz?


Büyük Birlik Partisi olarak bu seçimlere her evden bir oy istiyoruz.


Milletin sesinin en özgür biçide TBMM’de tecelli etmesi için her evden bir oy istiyoruz.

BBP, her evden bir oy ile milletin önüne konulan seçim barajini yikacaktir.


Bizim siyaset anlayisimiz adalet üzerinedir. Güçlünün, zenginin degil haklinin adaleti.


BBP olarak Ülke sorunlarini biz çözecegiz. Çünkü bu ülkede herkes denendi.   Denenmeyen bir tek Muhsin Yazicioglu nun arkadaslari, yani elleri tertemiz olan Alperenler kaldi. Buradan söylüyorum bu tertemiz elleri millete uzatacagiz. Bu tertemiz ellere her evden verilecek bir oy vardir. Onun için her evden bir oy istiyoruz”


NASIL BIR ANAYASA ISTIYORUZ..

Binlerce yillik serefli mazisi olan koca milletin milli bir anayasasi yoktur.


Sehit liderimiz Muhsin Yazicioglu’nun deyimi ile, Büyük Birlik Partisi olarak:


Her seyiyle milletimizin menfaatlerini koruyan,


Milletimizin huzur ve güven içinde yasamasini saglayan,


Millet iradesine hiçbir sekilde engel olmayan ve ipotek koydurtmayan,


Milletin üstünde veya yaninda, hariçte veya dahilde herhangi bir merci ve ortak kabul etmeyen,


Türkiye’nin ülkesi ve milleti ile bölünmez mutlak bütünlügünü tavizsiz kabul eden,


Tam bagimsizligini ve egemenligini her türlü tartismanin disinda birakan,


Yasama, yürütme ve yargi gibi kuvvetler ayriligi prensibini temel ilke alan,


Vatandasinin inanç özgürlüklerine müdahale etmeyen, 

Vatandas-merkezli, âmir devlet degil hâdim, sosyal hukuk devleti anlayisi ve pratigine sahip,


Sivil ve milli bir Anayasa istiyoruz.


SAYGI ve SELAMLARIMLA

 

Salim Ethem Mican

BBP (Büyük Birlik Partisi)Istanbul 2. Bölge Milletvekili Adayi

 

Haber Resmi :Nuri Yilmaz/Vatangiresun

 

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.