Uncategorized

Alucra da TOKI Rezaletine Belediye Nesteri

TOKI konutlarinda yasayan insanlarimiz yaklasik 15 gündür artan kanalizasyon problemine karsi yetkililerin duyarsiz kalmasi ve site yöneticilerinde ricasiyla kanalizasyon rezaletini medya olarak hem Giresun da hemde ilçemiz haber sitelerinde gündeme tasimamiz sonuç dogurdu.


Daha öncede kendisiyle telefonda görüstügümüz Belediye Baskanimiz Halil Ibrahim Yagcioglu ilk görüsmemizde sunlari iletmisti. “Burasi TOKI yönetiminde olan ve Toki nin seçtigi idareciler tarafindan yönetilmektedir. Burada olusan sorunlar için konutlarda yasayan vatandaslarimizdan toplanan ödeneklerle sorunlar çözülmektedir. Belediye olarak bizim müdahele etme durumumuz mevsuat geregi söz konusu degildir, bu Alucra da böyle oldugu gibi TOKI nin oldugu tüm illerde bu sekilde yürütülmektedir. Fakat TOKI nin yapimini üstlenen yüklenici firma herseyi yarim yamalak yaptigi için ve o zamanki Belediye yetkililerinden denetlenmedigi için sorun bu noktalara gelmistir. Biz defaatle kepçe yolladik sorunu çözmek adina yardimci olduk ama bu sorunun asil çözümü mevcut TOKI konutlarinin alt yapisini yeniden yapmaktan geçer baska alternatifi yoktur” demisti.


TOKI den Ses Yok Is Yine Alucra Belediyesine Düstü 

Giresun Hifzisihhanin oturulamaz ve 3 gün içerisinde bosaltilmali raporundan sonra gündeme tasidigimiz haberimiz etkisini gösterdi. Bu olaya sessiz kalmayan Belediye Baskanimiz Halil Ibrahim Yagcioglu Belediyenin is makineleriyle yeniden kanalizasyon çalismasi yapilmasi için harekete geçti.

Tesekkür etmek için aradigimiz Baskan Yagcioglu sunlari iletti: “TOKI nin yetkililerine defaatle söylememize ragmen sahipsiz birakilan ve madur edilen hemsehrilerimizi Alucra Belediyesi olarak biz yalniz birakamazdik gerekli makinelerle alt yapinin yapilmasi için bu gün itibariyle çalismalari baslattik. Internet ortaminda ve gazetelerde yayinlanan çirkin görüntüler ortada. Burada 5,5 metre derinligine yerlestirilen borular tamamen gelisi güzel ve rast gele konulmus, üzeri taslarla kapatilmis, zamaninda denetlenmedigi için simdi bu sorunlari hem vatandaslarimiz hemde dolayli yoldan ilgisi olmayan Alucra Belediyesi çekmektedir. Bu dakikadan sonra kayitsiz kalamayiz Alucra Belediyesi olarak sorunu biz çözecegiz” dedi.


Yayinlanan habere sessiz kalmayan sayin Belediye Baskanimiz Halil Ibrahim Yagcioglu na ve tüm Alucra Belediye ekibine TESEKKÜR Ederiz.


Haber: Kadir Bekiroglu/Alucra Haber-GIRMEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.