Uncategorized

Sebinkarahisar yaylalari senleniyor

Altinçevre Köyü Muhtari Yusuf Koç, Köy Ihtiyar Heyetinden Sükrü Aygün, -10 derecede 2200 rakimda, Erimez daginin eteklerinde kurulu Çalgan Yaylasinda, Sebin Medya Istanbul Haber Temsilcisi Hüseyin Senel Odaci ve Sebin Medya Altinçevre Köyü Haber Temsilcisi Ilhan Çabukol’u agirladi.

YAYLADA HAYAT BIR BASKA GÜZEL…

Bir hafta önce yaylaya geldiklerini söyleyen Köy Muhtari Yusuf Koç, bu sene köyden on ailenin yaylaya geldigini ifade etti. Bölgenin en yüksek rakimli yaylalarindan birinin Çalgan Yaylasi oldugunu belirten Muhtar “…her yil köy halki olarak bahar ve yaz mevsimini geçirmek üzere yaylamiza geliyoruz. Sonbaharda ilkokullarin açilmasina yakin tarihlerde de köyümüze tekrar dönüyoruz. Yaylamiz yöremizde iyi taninan ve gurbetçilerimiz tarafindan da sevilen bir mekân. Özellikle…..


yaz döneminde köyümüze gelen gurbetçilerimizin bir kismi da yaylamizda kendilerine ait yayla evleri yaparak burada bir müddet kalmayi tercih etmektedirler. Dagin eteginde, çam agaçlarinin kesistigi yerde, yüzlerce çiçekten olusan çiçek tarlasinin ortasinda kurulu yaylamiz dogayla iç içe yasamak arzusunda olan birçok hemserimizin de günübirlik ugrak yeri” dedi.

ALTINÇEVRE KÖYÜ MUHTARI YUSUF KOÇ’TAN ÇALGAN YAYLASINA DAVET…


Sebin Medya Haber Ekibini davet ederek yaylalarini göstermek istediklerini ve davetlerine icabet eden Ilhan Çabukol ve Hüseyin Senel Odaci’ya tesekkür ettiklerini ifade eden muhtar sözlerine söyle devam etti. “…bizim yasadigimiz güzellikleri ve yayladaki hayatimizi sizinde görmenizi ve kisa sürede olsa yasamanizi istedik. Biz burada dogayla iç içe, dogal kaynak sularinin siril siril aktigi mekânda, çiçek ve çam kokularinin ortasinda birçok insanin arzuladigi apayri bir hayat yasiyoruz. Büyük sehirlerin yogun is ortamindan bunalan hemserilerimizi de yaylamizda bir müddet kalmaya davet ediyoruz. Hemserilerimiz istedikleri zaman yaylamizda bir müddet misafirimiz olabilirler. Hatta isteyenler kendi yayla evlerini kurarak yaylamizda kalabilirler” dedi.

HÜSEYIN SENEL ODACI “…ISTANBULDAKI HEMSERILERIMIZ BIZI KISKANMASIN…”Çalgan Yaylasina Altinçevre Haber Temsilcimiz Ilhan Çabukol ile birlikte giden Istanbul Haber Temsilcimiz Hüseyin Senel Odaci “…su an Istanbul’da ve diger büyük sehirlerimizde sicaktan bunalan hemserilerimiz -10 derecede, 2200 rakimda, çise altinda Çalgan Yaylasinda oldugumuzdan dolayi sakin bizi kiskanmasinlar. Ama dogrusunu söylemek gerekirse ben onlarin yerinde olsam, su an yaylada olan arkadaslari kiskanirdim. Muhtar israrla haber ekibimizi Çalgan Yaylasina davet etti. Bizde muhtarin davetine icabet ettik. Ama geldigimize degdi dogrusu. Burada tahmin edilemeyecek ve yasanmadan anlasilamayacak güzellikler var. Bu mevsimde yaylalar bir baska güzel. Çiçekler henüz açiyor ve çise altinda bir baska güzel duruyor. Karlar henüz erimis, derelerden akan taze kar sularinin suladigi taze kekik kokulari diger çiçek kokulariyla ahenkle raks ediyor. Yesilin henüz tanimlanmamis renklerinin diger renklerle uyumu ise muhtesem” dedi.

Misafirlerini pelit odunu atesinde kizarttigi yayla tavugu ile agirlayan muhtarin davetine, haber ekibimizle birlikte, gurbette yasayan ve köylerini ziyarete giden Mustafa Findik, Sezai Odaci, Dogan Demirci, Sinan Demirci ve Bünyamin Çiftçi’de katildi.

Bizde Sebin Medya Ekibini Çalgan Yaylasina davet eden ve agirlayan Altinçevre Köyü Muhtari Yusuf Koç’a, Köy Ihtiyar Heyetinden Sükrü Aygün’e tesekkür ediyor yasadiklari ortamin ve hayatin kiymetini bilmelerini tavsiye ediyoruz.

Sebin Medya / Altinçevre Köyü Haber Temsilcisi Ilhan Çabukol
Fotograflar: Sezai Odaci


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.