Uncategorized

Sehit Deniz Topçu Er Erhan Terletme ye Veda

Sehit Er Erhan Terletme için Selimiye Camisi nde askeri tören düzenlendi. Askerler, Terletme nin Türk bayragina sarili naasi basinda saygi nöbeti tuttu. Sehit erin annesi Fatma ile  babasi  Necati Terletme, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.


 Terleme nin cenazesi, burada ögle vakti kilinan cenaze namazinin ardindan bir süre eller üzerinde tasinarak top arabasina konuldu. Top arabasinda da askeri manga esliginde bir  süre  tasinan cenaze, daha sonra götürüldügü Pasabahçe Mezarligi nda defnedildi.


Törene, Devlet Bakani Faruk Nafiz Özak, TBMM Baskanvekili Meral Aksener, Istanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kuzey Deniz Saha Komutani Koramiral Mehmet Otuzbiroglu, 1. Ordu Kurmay Baskani Tümgeneral Muharrem Yavas, Istanbul Belediye Baskani Kadir Topbas, Merkez Valisi Hüseyin Çapkin, Istanbul Cumhuriyet Bassavcisi Aykut Cengiz Engin, CHP Istanbul Il Baskani Gürsel Tekin, Görele Belediye Baskani Ertugrul Melikoglu sehit erin ailesi, yakinlari,  çok  sayida askeri personel ile vatandaslar katildi.


 

 

 

 


 


 

 


 

Cenaze namazi öncesinde tabutun basina gelen anne Fatma Terletme ile bazi yakinlari, sehit erin naasina sarilarak agladi.

DEDE KASATURAYI HAVAYA KALDIRARAK SAYGI DURUSUNDA BULUNDU 

Bu arada, gazi üniformali bir dedenin de tabutun basina gelerek dua ettigi, askeri kasaturasini havaya kaldirarak sehide saygi gösterdigi izlendi.

 


Terletme nin cenazesi cami avlusundan götürüldügü sirada törene katilan vatandaslar, Sehitler ölmez, vatan bölünmez seklinde sloganlar attilar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.