SON DAKİKA!

Sehit Polis Hemserimizin Abisi Adalet Istiyor

20 Aralik 2009 tarihinde Bakirköy sahil yolunda bulunan trafik noktasinda görev yaparken alkollü bir sürücünün çarpmasi sonucu sehit olan Polis Memuru Tirebolu-Ataköy köyünden hemsehrimiz Kemal Demir’in ailesi acilarinin günden güne arttigini, adaletin bir an önce tecelli etmesinin acilarini bir parça dindirebilecegini söyledi.


Sehit polis memuru Kemal Demir’in agabeyi Kazim Demir yaptigi açiklamada “Kaza raporlarina göre 208 promil alkollü çikan sürücü, her türlü önlemi almis ve trafik uygulamasi yapan kardesime çarpmis ve 35 metre sürüklemistir. Yapilan ilk mahkemede, bilinçli teksirle adam öldürmek suçundan, daha hayatinin baharinda 5 yillik evli ve bir çocuk babasi olan kardesimin ölümüne sebep olan Ibrahim Ilica’ya 4,5-9 yil arasinda hapis istemiyle dava açiliyor. Oysa Istanbul Emniyet Müdürlügünde yapilan cenaze töreninde Vali Muammer Güler bu bir cinayettir demisti. Kardesimi öldüren sahis cinayetten yargilanmalidir.” 


 

Polis memuru hemsehrimizin hayatini kaybettigi trafik kazasi ile ilgili Ceza Hukuku Profesörü Ahmet Gökçen “Bu olayda kasit var. Yani sürücünün alkol  aldiktan sonra trafige çikmasi, bir kazanin olacagini önceden bilmesi demektir. Bunun cezasi da 20 yildan 25 yila kadar hapis içerir. Eger bu suç, kamu görevini yerine getiren kisiye yönelik islenirse, TCK’nin 82. Maddesine göre ceza ömür boyu hapis olur.” Seklinde görüs açiklamisti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.