ARŞİV

Selahattin Karaahmetoglu Findik Neyimiz?


Karaahmetoglu, yaptigi yazili açiklamada, iktidarin Giresun temsilcilerinin Ankara dan her istediklerini almakla övündügünü, ancak Giresun un onlarin gördükleri rüya ile örtüsmedigini savundu. Giresun derken bir kasabadan bahsedilemedigini, çevre illere yillardir yapilanlarla karsilastirildiginda Giresun un yillardir gerçeklestirilmesi hayal edilen projelerle avunmak zorunda birakildigini iddia eden Karaahmetoglu, ” Trabzon ve Ordu bunlari hak etmis de biz ne kabahat islemisiz yillardir cezalandiriliyoruz.


 Giresun da Tarim ve hayvanciliktan bahsedemiyor, findik artik ailelerimizin geçim kaynagidir diyemiyoruz. Bunlarin sehrimizde yarattigi bir ekonomi, istihdam var da biz mi göremiyoruz? 2014 de bizi uçuracaklar sag olsunlar iktidarlari boyunca bu sehirden uçurduklarini tek tek saymaya gerek var mi? Onlarin yerine ne koydular da benim yurttasimin karni doyuyor, gencim is bulup çalisabiliyor, büyük sehirlere göçmüyor artik diyelim söylesinler tesekkür edelim, alkislayalim.

 

Yalnizca Istanbul da bes yüz bin oldu neredeyse Giresunlu nüfusu. Tabi ayni kisiler göç durdu diyecekler Giresunlu gitmiyor artik diyecekler” ifadesini kullandi. Karaahmetoglu, açiklamasini söyle sürdürdü: “Sayin Canikli nin sözlerinden anlasiliyor ki FISKOBIRLIK I de uçurmayi kafalarina koymuslar. Yönetimini degistiremeyince dize getiremeyince TMO yu anlamadigi ise bulastiran devlet hazinesini milyarlarca zarara sokan siz degil misiniz? Çay üreticisine gösterdiginiz özveriyi niye findik üreticisine göstermiyorsunuz? Gayrimenkulleri satilmis, en mühimi yag isleyecegi tesisi markasi elinden alinmis bir kuruma TMO dan fahis fiyattan findik al isle sat diyorsun. Bakiyoruz kararname bu sekilde hazirlanmadi, Tarim Bakanligi ile birlikte farkli bir kararname hazirlanmisti deniyor, peki kim ya da hangi güçler buna engel olmustur diye düsünülmez mi?

Sayin Basbakan in Sayin Canikli nin istedigi biçimde ise bunun takdirini Giresunluya birakiyorum. Hazine de bir degisiklik olmus ise Sayin Canikli ya da Basbakan in disinda bu güçlerin kim oldugunu bilmek hepimizin hakkidir. Kamuoyunu hakli olarak günlerce mesgul eden makam araci, yüksek maas alan yöneticiler meselesi kurum üzerinde yapilacak yeni operasyonlara kamuoyunu hazirlamada kullanilacaktir diye düsünüyorum. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.