Uncategorized

Selden Etkilenin Giresuna 192 Bin TL Gönderildi

Giresun da geçtigimiz günlerde siddetli yagislarin ardindan meydana gelen selden etkilenen vatandaslarin yaralari sarilmaya çalisiliyor. Selzedeler için kullanilmak üzere Basbakanlik Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfi (SYDV) Genel Müdürlügü nden 192 bin TL gönderildigi bildirildi.


Giresun Valiligi nden yapilan yazili açiklamada, il merkezi ve Bulancak ilçesinde asiri yagislar sonucu meydana gelen selden etkilenen vatandaslar için Basbakanlik tan gönderilen ilk yardim paketinin geldigi belirtildi.


Açiklamada, “Basbakanlik Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfi (SYDV) Genel Müdürlügü nden Giresun merkeze 149 bin TL, Bulancak ilçesine de 43 bin TL gönderildi.” denildi.


Gelen paralarin zarar durumlarina göre afetzedelere dagitilmaya baslandigini belirten yetkililer, afete maruz kalanlara Giresun merkez ve Bulancak SYDV nin kendi imkânlari ölçüsünde de ayni ve nakdi yardimlarda bulundugunu açikladi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.