Uncategorized

Sitki Ada Giresun un Gündemini Degistirdi

Ulusal kanallarimizdan Karadeniz Televizyonu nda gündüz kusaginda her Sali günü yayinlanan Karadeniz Gündemi Programina katilan GIRDEF Genel Baskani Sitki Ada Giresun ve Ordu illeri için ortak kurulmasi çalismalari devam eden Hava limani için iki ilin Sivil Toplum Kuruluslari olarak Milis Yarbay Osman Aga Hava Limani ismi verilmesi konusunda çalismalar baslattiklarini söyledi.

 

Her iki ilin Federasyon Baskani seviyesinde ayni fikirde bulundugunu ve en kisa sürede resmi makamlara yapilan çalismalarin iletilerek OR-GI Hava Limani isminin degistirilerek bütün Karadeniz in övgüsünü kazanmis Osman Agamizin isminin verilmesini isteyeceklerini açikladi.

 

Karadeniz Televizyonu nda yayinlanan Karadeniz Gündemi Programinda gündeme  bomba gibi düsecek açiklamalar yapan GIRDEF Genel Baskani Sitki Ada kisaca sunlara degindi. ” Giresunlu savas kahramani Milis Yarbay Osman Aga Karadeniz bölgesinin savunmasinda çok büyük çabalar sarf etmis Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Koruma Muhafiz Alayi Komutanligina kadar yükselmis bir halk kahramanidir. Ordu ve Giresun illerini kapsayacak böyle büyük bir projede isminin yasatilmasi gerekir. Biz Giresun Dernekler Federasyonu olarak bu teklifimizi en kisa sürede Ulastirma Bakanligimiza ve gerekli yerlere ulastiracagiz. Ordu Federasyon Baskanimizda bizimle birlikte hareket edecektir.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.