Uncategorized

Sivil Toplum Örgütlerinden Azarbaycan Destegi

Girdef Genel Baskani Sitki Ada,Girdef Genel Baskan Vekili ve Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar,Marmara Diyarbakirlilar Dernek Baskani Murat Gökan,Manisa ve Egeliler Dernegi Baskani Ismail Ugurlu,Sinoplu Isadamlari Dernegi Baskan Yardimcisi Sevket Tiril,Sivaslilar Federasyonu Kurucu ve Onursal Baskani Yrd. Doç Dr.Mustafa Bülbül,Sivaslilar Federasyonu Baskan yardimcisi Nurettin Cengiz Isler,Amasyalilar Dernegi Baskani ve Türkiye Otobüs Isletmecileri Dernegi Baskan Yardimcisi Ismail Aktas,Ordulular Federasyonu Baskan Yardimcisi Abdullah Güngör ün aralarinda bulundugu sivil toplum örgütü temsilcileri Istanbul Azarbaycan Baskonsolosu Sayyad Aran tarafindan kabul edildi.

Aran yapilan ziyareti önemsedigini sivil toplum örgütlerinin Ülkelerin gelismesi ile paralel kendilerini gelistirmeleri halinde bulunduklari ülkelerin gelismesine katkilarinin azimsanamayacagini hatta bazi ülkelerde sivil toplumsuz mahkemelerin kurulamadigini animsatti.

Sayyad Aran son günlerde Türkiyenin Ermenistan ile olan yakinlasmasinin ve sinir konularinin kendilerini germedigini biz sakin bir sekilde bekliyoruz. benim sahsi kanaatimi Azarbaycan ve Türk halklarinin menfaatlerine dokunan bir anlasmaya Türk tarafi imza atamaz dedi.

Svil toplum örgütleride sirayla söz aldilar ve dost kardes Azarbaycan milletinin yaninda olduklarini büyük Azarbaycan Liderlerinden Haydar Aliyev in sözlerine vurgu yaparak iki devlet tek millet sözünü hatirlattilar.

Girdef adina söz alan genel baskan vekili ve gazetemiz imtiyaz sahibi Ethem Bakar diplomasi ancak ihtisasi olan kisilere birakilmalidir bizler burda iki ülke arasinda köprüler kurmanin iki ülke sivil toplum örgütlerinin karsilikli isbirligini nasil gelistiririz olmalidir buradaki temsilcilerin yapabilecegi en güzel is budur dedi.

Sayyat Aran gelen tüm temsilcilere tesekkür ederek Mart 2010 da yapilacak olan Azarbaycan-Türk ve Türk-Azarbaycan isadamlari asamblesine davet etti. Aran a Giresun yemek kitaplari ve Giresun tanitim kitabi ile Giresun findigi Genel baskan ve genel Baskan Vekili tarafindan takdim edildi.

 

Ziyaretten resimler;

 


 


 


 

 


 

 

 

 

RESIMLER: GÖKHAN ARALIK

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.