SON DAKİKA!

SOĞUKPINAR’LILARIN GEBZE BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan Giresun’un Espiye İlçesi Soğukpınar beldesi derneğinin 20. kuruluş yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlandı.

1993 yılında kurulan ve Gebze’nin en eski derneklerinden biri olan Giresun İli Espiye İlçesi Soğukpınar Beldesi Dikmen ve Çevre Köyleri Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği 20. kuruluş yılı kutlamaları Beylikbağı Mahallesi Sıla Düğün Salonu’nda gerçekleşti.

GECEYE YOĞUN KATILIM OLDU

Geceye AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı ve yönetim kurulu üyeleri, Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Geçal, CHP Espiye İlçe Başkanı İbrahim Akgün, CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, TÜKSİAD Genel Başkanı Gültekin Şenel ve başkan yardımcıları, Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Karaman, Kocaeli Giresunlular Derneği Başkanı Sebahattin Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri Dikmen Mahallesi Muhtarı Mehmet Tüysüz, Güneyköy, Taflancık , Kurugeriş, Çalça Köyü, Ankaralılar Dernek başkanları ve çok sayıda siyasetçi ve işadamı katıldı.

BUDA BİR İLK; KAÇKAR TV’DEN CANLI YAYIN

Sunuculuğunu Gebze’nin yakından tanıdığı sunuculardan Hakan Taha’nın yaptığı programa akın eden Soğuk pınarlılar salonu hınca hınç doldurdu. Kaçkar Karadeniz TV’den canlı yayınlanan program, Gebze, Kocaeli, Bursa, İstanbul, Giresun, Espiye, Soğukpıhar, Türkiye’nin bir çok ili ve bazı dünya üyelerinden ilgiyle izlendi. Espiye’nin sevilen seslerinden Rüştü Karpuz’un sahne almasıyla başlayan program yine Espiye’nin güçlü sesi olan Ahmet Olgun’la devam etti. Olgun’un hareketli parçalarıyla coşan Soğukpıparlılar 20. kuruluş yılı gecesinde coştular.

BAŞKAN; HALİL YAMAN PORTAKAL HİZMETLERİ ANLATTI

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte sahneye davet edilen dernek başkanı Halil Yaman Portakal açılış konuşmanı yaptı. 1993 yılında kurulan derneğin Gebze’nin en köklü derneklerinden biri olduğunu anlatan Başkan Portakal, bugüne kadar görev yapan başkanlara teşekkür etti. 2010 yılında göreve geldiklerini, Mart ayında ikinci kez başkan seçildiğini hatırlatan Portakal, Bahar şenliği, Çanakkale gezisi, cenaze hizmetmeleri, memleketteki camilere yardım gibi bir çok hizmet yaptıklarını ve hizmetlerin bundan sonrada devam edeceğini söyledi.

Beldenin tarihini anlatan Gazeteci Yazar İsmail Kahraman’da, Soğukınar’ın tarihi ve çok önemli bir yerleşim yeri olduğunu söyledi. Soğukpınarlı yaşlıları sahneye davet eden onlarla kısa süreli söyleşi yapan Kahraman, Soğukpınar’ın canlı hafızalarına anılarını anlattırıp geceye renk kattı.

GECEYE KATILAN PROTOKOL MEMNUN KALDI

Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir, CHP Espiye İlçe Başkanı İbrahim Akgün, CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Kocaeli Giresunlular Derneği Başkanı Sebahattin Kılıç, TÜKSİAD Genel Başkanı Gültekin Şenel ile kısa bir selamlama konuşması yaparak, 20. kuruluş yılı gecesine katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Soğukpınarlıların birlik ve beraberliğinin örnek olduğunu vurguladılar.

DAVETLİLERİ KEMENÇE İLE ÇOŞTURDU

Giresun’un sevilen seslerinden İbrahim Gürpınar ve Mehmet Ay’ın kemençesiyle coşan Soğuk pınarlılar bol bol horan oynadılar. Ağasarlı Zehra’nın sahne almasıyla salon adeta yıkıldı. Muhteşem performansı ile salonun neredeyse tamamını oynatan Zehra davetlilerden büyük alkış aldı.

AÇIK ARTIRMAYAÇAVDAR’DAN  2 .300 TL

Derneğe katkı amacıyla satışa çıkartılan tablonun açılışı 100 TL ile başladı. Kıran kırana geçen açık artırmada Soğukpınarlı Müteahhit Hakkı Çavdar tabloya 2.300 TL vererek tabloya satın aldı ve derneğe bağışlayarak büyük bir jest yaptı. Gece, gecenin gerçekleşmesinde en büyük pay sahibi olan sponsorlara verilen teşekkür belgesi ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.