SON DAKİKA!

SUALTI HOKEYİ GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) 2012 Planlı Faaliyetlerinden olan Sualtı Hokeyi Gençler Türkiye Şampiyonası Giresun’da sona erdi.

giresunhokeysampiyona20121

9-11 Mart tarihleri arasında Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Havuz’nda gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi Gençler Türkiye Şampiyonasına 11 erkek kulüp, 5 bayan kulüp olmak üzere toplam 16 kulüb katıldı müsabakalarda; Erkeklerde Yarımca Spor Kulübü 1., Boğaziçi Spor Kulübü 2. ve 501 yıl spor kulübü 3. olurken, bayanlarda ise İstanbul Bilimsel yüzme Spor Kulübü 1. , Deniz Yıldızları Spor Kulübü 2. ve Boğaziçi Yüzme Cim. Spor Kulübü de 3. oldular.

Giresun Valiliği, Giresun Belediye Başkanlığı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü himayesinde gerçekleştirilen şampiyonaya katılan takım ve sporcular Giresun ilinden mutlu ve güzel anılarla ayrılmayı bildi.

Şampiyonanın son gününde yapılan final müsabakalarını azda olsa Giresun halkı izledi ve ilimizde ilk defa yapılan böyle bir organizasyona ilgi gösterdi.

Kapanış için Giresun Protokolü Olimpik Yüzme Havuzun’da yerlerini aldı.

Kapanış törenlerine Giresun Vali Vekili Vali Yardımcsı Fethi Yorulmaz, Giresun Vali Yardımcsı Cengizhan Aksoy, Türkiye Sualtı Sporları Başkan Vekili Dr. Şahin Özen, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Oguz Aydın, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan, Giresun Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdür Vekili Tesisler Müdürü Haluk Mutlu, Giresun Valiliği Basın halkla ilişkiler Müdürü Cahit Akdoğan, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkan Danışmanı ve Haberciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Bakar, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Giresun İl Temsilcisi Cüneyt Şipal ile Giresun ve İl dışından iştirak eden sporcu velileri katıldı.

Tören sermoni geçişi ile başladı.

sahinozen

Kapanışta ilk konuşmayı Federasyon Başkan Vekili Dr. Şahin Özen yaptı “ Giresun ilinde bir şampiyona ile daha bulunmaktan oldukça mutluyuz. İlk organizasyonumuzu yaptığımız 2009 yılından buyana Giresun ilinde dördüncü çok önemli organizasyonumuzuda tamamladık. Öncelikle katılan kulüplerimize sporcularımıza ve spor yöneticilerimize hayırlı yolculuklar diliyorum. Giresun ilinin bizlere kucak açan başta Valisi, Belediye Başkanı, Spor İl Müdürlüğü Yöneticisi ve personeline Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu ve başkanı adına teşekkür ediyorum. Amatör branşlarda çok zor olan şampiyonalar özelikle ulaşımı güç şehirlerde ayrı bir zorlukla yapılabiliyor ancak Giresun artık bize çok yakın oldu. Giresunda misafir değil ev sahibi gibi davranıyoruz. Bu nedenle federasyonumuz Giresun iline ayrı müsabakalar vermeye devam edecektir. Bizleri evimizdeki konforda ağırlayan değerli temsilcimize ve ona yardımcı olan herkese ayrıca teşekkür ediyor değerli protokol ve katılımcıları saygı ile selamlıyorum.” Dedi.

fethiyorulmaz

Kapanış konuşmasında son söz Giresun Vali Vekili Fetih Yorulmaz’a verildi “ Giresun ilinde göerev yapmaya başladığımdan buyana bir çok organizasyonda şehir halkı ve misafirlerimizle birlikte olma fırsatı bulduk, böylesine önemli bir organizasyona Giresun ilinin ev sahipliği yapıyor olması şehirimize kazandırılan spor tesislerinin olmasıdır. Bu tesislerin kıymetini bilmek ve bunlara yenilerini eklemek biz idarecilerin ana vazifesidir. Kırıkkale ilimizde görev yaparkende yine Sualtı Sporları Federasyonumuz ile ordada bir etkinlik gerçekleştirmiştik. Tanıdık simalar ile yeniden karşılaşmak ve önemli organizasyonlarda yer almak bana ayrıca gurur verdi. Katılan bütün takımları kutluyor, sağ salim memleketlerine ve yuvalarına kavuşmalarını diliyorum. Yeni organizasyonlarda yeniden bilikte olmak dileği ile saygı ve sevgiler sunuyorum.” Dedi.

ethembakardrsahinozen

Federasyon başkan vekili Dr. Şahin Özen katılan kulüp temsilcilerine katılım belgelerini takdim etti, arkasından şampiyona boyunca yaptıkları katkılar nedeniyle Giresun Valiliği, Giresun Belediye Başkanlığı, Giresun Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü, Federasyon İl Temsilciliğine teşekkür plaketi takdim edildi.

kupatorenigiresunhokey

Daha sonra şampiyon olan takımlara kupa ve madalyalarının takdimi gerçekleştirildi. Tören sona erdi.

1 Yorum

  1. başarılarınızın ve giresun gençligine yaptıgınız bu sosyal ortamın devamını dılerım saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.