Uncategorized

Süheyl Batum;Giresun ve Ordu Uyutuluyor

Giresun Tempo TV de yayimlanan ‘Özel Gündem programinda Gazeteci Ufuk Kekül ün sorularini yanitlayan CHP Genel Baskan Yardimcisi Süheyl Batum, Giresun da 2 gün boyunca süren çalismalarini degerlendirdi. Giresun Valisi Mustafa Yaman i makaminda ziyareti sirasinda Ordu Giresun Havaalani ile ilgili bilgiler aldigini söyleyen Batum, “Basbakan temel atacak ama bunun bütçede karsiligi 2 bin lira. Bu paraya havaalani mi olur” diye konustu.


Süheyl Batum, sunlari söyledi: “Biz %40 oyla iktidari alacagiz. Bütün toplumu ömür boyu kandiramazsiniz. AKP daha bu milleti kandiramayacak. Sayin Vali ye gittik. Giresun un sorunlarini ögrenmek için. Bu sorunlarin çözümünde 3 ay sonra beraber çalisacagiz. Bizi neler bekliyor, ögrenmek istedik. Öncelikler neler. Sayin Vali çok degerli bir bürokrat. O nun da Tunceli den kaynaklanan sikintilari var. Ama orada çok önemli bir sey gördük. Bize ‘Sayin Basbakan buraya gelecek ve Ordu Giresun Havaalani’nin temelini atacak’ dedi. Sonra bütçeye baktik. Kaç lira ödenek ayrilmis diye. 2011 yili bütçesinde havaalani için ayrilan kaynak 2 bin lira. Yani 2 tane amelenin yevmiyesi. Isçileri tutacaksin çukur kazacaklar, çimento falan iki de demir filizi çikaracaklar, oldu temel. Iste bunun karsiligi. Bu kadar yalan olmaz”


“Ordu Giresun Havaalanini CHP iktidarinda biz yapacagiz” diyen CHP Genel Baskan Yardimcisi Süheyl Batum, Basbakan in atacagi temeli Necmettin Erbakan in temellerine benzetti. Batum, “O nun abisi Erbakan yapardi. Günde 10 bin tank yapan fabrika yaptik derdi. Sonra o fabrikanin temelini söküp meclise getirirlerdi. Temel demir filizi degil. Sayin Basbakan da Erbakan in izinden gidiyor. Devletin kesesinden gidiyor ayda 65 temel atiyor. Geçen ay bunlarin sayisi 650 oldu. ABD de bile bu sayi yok. Nedir bakiyoruz açtiklarina; evin muslugu, TOKI evlerinin kapisi. Hiç fabrika yok. Gösteremezler” diye konustu.


CHP Genel Baskan Yardimcisi Süheyl Batum, Koordinatör Milletvekili Nesrin Baytokla birlikte Giresun da parti teskilatlarini ziyaret etikten sonra Trabzon a gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.